Polecamy na weekend: Noc na Zamku w Chęcinach z Białą Damą i teatrem ognia

2021-07-21 12:06 DaB
Noc na Zamku w Chęcinach z Białą Damą i teatrem ognia
Autor: pixabay.com Noc na Zamku w Chęcinach z Białą Damą i teatrem ognia

Lato w pełni! Na razie odpoczywamy od upałów, ale nadchodzącego weekendu do regionu świętokrzyskiego znów ma napłynąć zdecydowanie cieplejsze powietrze. Pogoda z pewnością będzie sprzyjać turystom, którzy w najbliższy piątkowy wieczór zdecydują się odwiedzić Zamek Królewski w Chęcinach by pobudzić wyobraźnię historyczną. Odbędzie się tam kolejna odsłona wydarzenia z cyklu "Noc na zamku w Chęcinach".

W programie nie zabraknie widowiskowego pokazu teatru ognia czy ducha Białej Damy, prezentacji i nauki tańców dawnych oraz wystrzałów z broni zamkowej. Można będzie wysłuchać porywających opowieści przy ognisku, a także zrelaksować się przy humorystycznych scenkach epokowych. Całość zwieńczy barwny pokaz iluminacji. Uczestnicy magicznych chwil będą mieli okazję w oryginalny sposób, przy dobrej zabawie, poznać historię zamku i ulec magii miejsca pod osłoną nocy - zapowiadają organizatorzy.

Noc na Zamku w Chęcinach z Białą Damą i teatrem ognia
Autor: pixabay.com Noc na Zamku w Chęcinach z Białą Damą i teatrem ognia

Jeśli w ten piątek nie uda Wam się odwiedzić zabytkowej warowni to nic straconego. Kolejne okazje do przeżycia niezwykłej nocy na chęcińskim zamku 13 sierpnia i 3 września.

Niecodzienny widok. Z tych cegieł zbudowano zamek w Tarnowie

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE