policja

i

Autor: Pixabay

Podejrzany o kradzież paliwa z ciężarówek. To 36-latek z powiatu starachowickiego

2023-03-15 15:00

Nawet piętnaście lat za kratkami spędzić może 36-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do dwóch ciężarówek zaparkowanych na terenie jednej ze skarżyskich firm. Łupem włamywacza recydywisty padło paliwo warte 1400 złotych. Zatrzymany został wczoraj, a niebawem rozliczy go sąd.

Kradł paliwo z ciężarówek. Zatrzymany 36-latek z powiatu starachowickiego

W miniony piątek lokalny przedsiębiorca zawiadomił skarżyskich policjantów o kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów ciężarowych stojących na terenie jego firmy. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Sprawca wyłamał zamki wlewu paliwa w ciężarówkach i spuścił około 200 litrów oleju napędowego - informuje Jarosław Gwóźdź, rzecznik KPP Skarżysko.

Pokrzywdzony oszacował straty na 1400 złotych. Sprawie przyjrzeli się kryminalni i szybko ustalili, że związek ze sprawą może mieć 36-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Wczoraj w miejscu zamieszkania zatrzymali typowanego włamywacza i przewieźli do skarżyskiej komendy. Karany już za podobne przestępstwa mężczyzna został osadzony w celi policyjnego aresztu - mówi Gwóźdź.

zlodziej

i

Autor: Świętokrzyska Policja

Dziś 36-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Niebawem znowu stanie przed sądem. Grozi mu nawet piętnastoletni pobyt w miejscu odizolowanym od jakichkolwiek pojazdów.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE