Plaga nietrzeźwych kierowców w powiecie starachowickim! Było obywatelskie zatrzymanie

2021-07-19 14:28 DaB
Plaga nietrzeźwych kierowców w powiecie starachowickim!
Autor: pixabay.com Plaga nietrzeźwych kierowców w powiecie starachowickim!

W trakcie minionego weekendu na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice znajdując się pod wpływem alkoholu, jeden z nich kierował rowerem. W tym czasie doszło również do 5 kolizji drogowych.

W jednym przypadku w piątek na terenie gminy Mirzec zgłaszający widząc, że pod sklep podjechał mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę zabierając mu kluczyki od pojazdu, a następnie poinformował policję. Po badaniu alkomatem okazało, że 57-letni kierujący niemieckim autem miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dzięki właściwej postawie zgłaszającego 57-latek nie uniknie odpowiedzialności - relacjonuje Paweł Kusiak, rzecznik prasowy KPP w Starachowicach.

Z kolei w niedzielny poranek policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący BMW może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący został zatrzymany w miejscowości Styków. Przypuszczenia się potwierdziły ponieważ 27-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W kolejnym przypadku wspólne działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z funkcjonariuszami Straży Leśnej doprowadziły do zatrzymania kierującego mazdą który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 44-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości - dodaje Kusiak.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu starachowickiego doszło też do 5 kolizji drogowych.

Wywróciły się na hulajnodze. Były pijane

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE