kościol

i

Autor: pixabay

Okradli kościół! W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Brody

2022-07-19 19:41

Policjanci starachowickiej komendy w miniony piątek zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do kaplicy na terenie gminy Brody. Łupem włamywaczy padły akcesoria liturgiczne wycenione na kwotę 2300 złotych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Okradli kościół! W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Brody

Na początku lipca starachowiccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do kaplicy znajdującego się na terenie gminy Brody. Z wnętrza obiektu nieznani wówczas włamywacze ukradli akcesoria liturgiczne o łącznej wartości 2300 złotych.

W wyniku skrupulatnej pracy policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej komendy w miniony piątek w godzinach pooranych zostało zatrzymanych dwóch mieszkańców gminy Brody w wieku 28 i 29 lat. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Natomiast podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz znieważenia miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych - informuje Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP Starachowice.

Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE