Od listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

2021-10-18 14:45
szpital
Autor: facebook.com/Szpital Starachowice PZOZ Starachowice

To było do przewidzenia. Starachowicki szpital od 1 listopada ponownie tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Czekamy na oficjalne stanowisko wojewody w tej sprawie - powiedziała nam rzecznik PZOZ Starachowice Małgorzata Kałuża.

Od dziś starachowicka lecznica wstrzymuje przyjmowanie pacjentów z innymi niż COVID-19 schorzeniami - powiedział na antenie Radia Kielce Zbigniew Koniusz wojewoda świętokrzyski.

O to zapytaliśmy w PZOZ w Starachowicach.

Czekamy na oficjalne stanowisko wojewody w tej sprawie - mówi Małgorzata Kałuża rzecznik PZOZ Starachowice. Taka decyzja prawdopodobnie wpłynie do nas jeszcze dziś - dodała rzecznik.

Informację o przekształceniu szpitala w dedykowany wyłącznie pacjentom zarażonym wirusem Sars Cov-2 potwierdza Starosta Piotr Babicki - Rzeczywiście wojewoda przekazał nam dziś taką informację. Do szpitala nie przyjmujemy już nowych pacjentów, a Ci którzy są hospitalizowani ( chorzy na inne schorzenia) mogą zostać na oddziałach do końca miesiąca. Jeżeli hospitalizacja będzie musiała być dłuższa, niestety będziemy zmuszeni takich pacjentów przenieść do innych placówek w województwie. Od jutra zaczynamy tez przystosowywanie kolejnych oddziałów do przyjmowania pacjentów chorych na Covid-19.

Obecnie w szpitalu w Starachowicach hospitalizowanych jest prawie 200 osób, z czego 79 zakażonych jest koronawirusem.

Lecznica dysponuje 104 łóżkami dla chorych na COVID-19, a od 1 listopada będzie to już ponad 300. Dodając do tego tzw. miejsca buforowe, które są wydzielone w każdym świętokrzyskim szpitalu, to ta liczba od 1 listopada wyniesie ponad 400 - informuje Radio Kielce.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Starachowice 20.04.2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE