policja

i

Autor: BŹ

Obiecał jej ślub ... chciała przekazać mu DUŻE pieniądze. Zapobiegł temu pracownik starachowickiego banku

2023-01-26 10:28

We wtorek pracownik jednego z banków w Starachowicach udaremnił próbę oszustwa. Niewiele brakowało aby klientka placówki straciła pieniądze w kwocie 10 000 euro, które chciała przelać na konto przestępcy podającego się za lekarza.

Chciała przekazać DUŻE pieniądze oszustowi. Zapobiegł temu pracownik starachowickiego banku

We wtorek pracownik jednego z banków w Starachowicach powiadomił policję o tym, że klientka placówki prawdopodobnie została oszukana i próbuje przelać pieniądze na konto przestępcy. Jak się okazało, w oddziale pojawiła się kobieta, która chciała przelać 10 000 euro na zagraniczne konto. Wezwani na miejsce funkcjonariusze dowiedzieli się od kobiety, że na jednym z portali nawiązała kontakt z mężczyzną podającym się za „lekarza z Ameryki”. 56-latka korespondowała z nim od kilku miesięcy. Mężczyzna zapewniał, że po zakończeniu misji w Jemenie, gdzie aktualnie przebywa, przyjedzie do Polski aby się z nią pobrać - informuje Sebastian Śpiewak z KPP Starachowice.

Oszust poinformował także, że chciałby wysłać 56-latce paczkę z pieniędzmi w kwocie 2 milionów dolarów na poczet przyszłego wspólnego życia. W związku z tym poprosił kobietę aby przelała na jego konto 2 tysiące euro na formalności związane z wysyłką. Oszukana dokonała wpłaty w grudniu ubiegłego roku. Następnie „lekarz” poprosił o kolejny przelew, tym razem w kwocie 10 tysięcy euro – paczka z „fortuną” miała utknąć na granicy tureckiej, dlatego potrzebne były kolejne pieniądze. 56-latka pożyczyła odpowiednią kwotę i we wtorek próbowała wpłacić ją na wskazany rachunek. Na szczęście przytomność i czujność pracownicy banku sprawiła, że pieniądze nie zostały wpłacone a na miejsce wezwano Policję. Dopiero po rozmowie z funkcjonariuszami 56-latka zorientowała się, że padła ofiarą bezczelnego oszusta - relacjonuje Śpiewak.

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach podinsp. Paweł Szczepaniak złożył swoje podziękowania na ręce pracownika banku, która nie dopuściła do tego aby klientka została oszukana. Jej czujność i spostrzegawczość przyniosły wymierne efekty.

osz

i

Autor: Świętokrzyska Policja

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE