O tomografie dla szpitala, remoncie Parku Kultury i ... tajemniczym spotkaniu jutro o 14:00 w Warszawie

2021-02-22 17:38 BM
Konferencja u Posła Krzysztofa Lipca
Autor: facebook.com/Krzysztof Lipiec Konferencja u Posła Krzysztofa Lipca

Poseł, Starosta, Prezydent, Dyrektor i radne starachowickiej Rady Powiatu wszyscy w jednym czasie i w jednym miejscu. Wzajemnych uprzejmości było tyle, że można by było nimi obdzielić kilkanaście innych spotkań. Dziś u Posła PiS Krzysztofa Lipca odbyło się spotkanie na którym lokalni włodarze poinformowali o wspólnych działaniach. Było o tomografie dla starachowickiego szpitala, remoncie budynku Parku Kultury i ... tajemniczym spotkaniu jutro o 14:00 w Warszawie.

O wyraźnym ociepleniu stosunków na linii Poseł Lipiec - Prezydent Materek pisaliśmy już w grudniu. Sytuacja się nie zmienia, może poza małym wyjątkiem z "kręgu zaufania" została wykluczona Poseł Agata Wojtyszek, które nie jest zapraszana na spotkania z udziałem Posła Lipca i Prezydenta Materka. Początek dzisiejszego spotkanie zdominowana została przez tematy służby zdrowia. Jeszcze raz przypomniano o nowym tomografie dla starachowickiego szpitala ale nie tylko.

Wiem o tym, że szpital starachowicki stara się o pozyskanie kolejnego sprzętu tj. rezonansu magnetycznego, kiedyś juz takie starania były czynione, one spaliły na panewce ale mam takie przekonanie, że to obecne staranie, gdzie jest przygotowany ten program zostanie uwiecznione sukcesem.(...) Wielkim nieszczęściem stało się to że kilka lat temu zlikwidowano wysokospecjalistyczne usługi kardiologiczne, świadczone w Polsko-Amerykańskich klinikach serca.(...) Przywrócimy w Starachowicach specjalistyczne usługi kardiologiczne, ale dziś nie zdradzamy jeszcze szczegółów - mówił dziś Poseł Krzysztof Lipiec.

Samorząd Starachowic jest tym samorządem w województwie świętokrzyskim, który najlepiej umie pozyskiwać pieniądze z różnych rządowych projektów - dodał Poseł Lipiec.

Dziś była też zapowiedź kolejnego rządowego wsparcia do inwestycji w Parku Kultury.

(...) Do tej pory wyremontowaliśmy salę widowiskową, w tej chwili wybraliśmy wykonawcę na zagospodarowanie otoczenia Parku Kultury ale przed nami ogromne prace remontowe wewnątrz budynku. Stworzymy windę dla osób niepełnosprawnych, remonty pomieszczeń, remonty zaplecza sanitarnego, zaplecza za sceną, wszystko to dzięki środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środkom europejskim - powiedział Prezydent Marek Materek.

O tomografie dla szpitala, remoncie Parku Kultury i ... tajemniczym spotkaniu jutro o 14:00 w Warszawie.
Autor: facebook.com/Krzysztof Lipiec O tomografie dla szpitala, remoncie Parku Kultury i ... tajemniczym spotkaniu jutro o 14:00 w Warszawie.

Pewnym znakiem zapytania zostaje zapowiedź jutrzejszej wizyty Posła Krzysztofa Lipca i Prezydenta Marka Materka w Warszawie.

Jutro Panie Prezydencie do Warszawy jedziemy. Na 14:00 proszę sobie czas zarezerwować - powiedział tajemniczo do prezydenta Poseł Lipiec.

Nowe autobusy elektryczne w starachowickim MAN-ie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl