obwodnica

i

Autor: facebook.com/ Marek Materek Zdjęcie ilustracyjne

Niewybuch z II Wojny Światowej na budowie obwodnicy Starachowic! Interweniowali saperzy

2022-10-20 10:50

Na placu budowy północnej obwodnicy Starachowic, pracownicy znaleźli niewybuch. Do tego zdarzenia doszło we wtorek (18.10), do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczyli starachowiccy policjanci. Okazało się, że był to pocisk artyleryjski kaliber 76 mm z okresu II Wojny Światowej.

Niewybuch z II Wojny Światowej na budowie obwodnicy Starachowic! Na miejscu interwencja saperów

Do tego zdarzenia doszło 18.10 - informuje Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP Starachowice. Po godzinie 11:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na placu budowy północnej obwodnicy Starachowic, pracownicy znaleźli niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczyli policjanci. 

Na miejscu pojawił się 31 Patrol Saperski z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Niewybuch odkryto nieopodal Strzelnicy "Świt" w Starachowicach - informuje starszy chorąży, Robert Krasowski z CPdMZ - saperzy na miejscu pojawili się 19.10. Patrol zabezpieczył tam pocisk artyleryjski kaliber 76 mm z okresu II Wojny Światowej. Pocisk przewieziono na poligon w Nowej Dębie, gdzie został zniszczony.

Podczas nowo budowanej obwodnicy mieliśmy pierwsze tego typu zdarzenie - dodaje starszy chorąży, jednak w okolicach Starachowic i lasów starachowickich takie interwencje zdarzają nam się bardzo często -powiedział. 

Przypominamy: liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuch mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk policji.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE