Nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Ucieczka zakończyła się rozbitym autem

2022-01-13 11:36
Nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Ucieczka zakończyła się rozbitym autem
Autor: Świętokrzyska Policja Nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Ucieczka zakończyła się rozbitym autem

Na konflikt z prawem naraził się 23-latek, który zignorował policyjne sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. W efekcie rozbił auto i sprowadził na siebie spore tarapaty. Grozić mu może nawet pięć lat za kratkami i wysoka grzywna.

W środę po południu w miejscowości Świerczek policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli suzuki. Kierujący autem nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe emitowane z oznakowanego radiowozu. Chcąc uniknąć konfrontacji ze stróżami prawa, mężczyzna podjął próbę ucieczki. Zjechał na drogę prowadzącą do lasu i po kilkuset metrach wjechał w drzewo, a następnie uciekał pieszo.

Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Uciekinierem był 23-letni mieszkaniec gminy Skarżysko-Kościelne. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy.

23-latek prawdopodobnie jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i po uderzeniu w drzewo rozciął głowę o przednią szybę. Dodatkowo w czasie ucieczki doznał urazu nogi. Na miejsce mundurowi wezwali medyków, którzy opatrzyli nieodpowiedzialnego kierującego. Na szczęście 23-latek nie wymagał hospitalizacji. Szybko okazało się, że młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania – relacjonuje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Za niezatrzymanie  się do policyjnej kontroli mieszkańcowi gminy Skarżysko-Kościelne może grozić nawet pięć lat więzienia. Dodatkowo będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę za jazdę bez uprawnień. Zgodnie z nową stawką to 1500 złotych. Sąd może również orzec czasowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ o Azji. Trudne pytania. Dasz radę zdobyć 7 punktów?

Pytanie 1 z 10
Najwyższym szczytem Azji jest... ?
Jazda próbna zakończyła się ucieczką przed policją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE