Mieszkańcy os. Michałów mogą już jeździć nowym mostem

2020-02-10 11:59
Most przy ul. Lempe
Autor: DB

Dobre wieści dla mieszkańców osiedla Michałów. Długo wyczekiwany most na rzece Kamiennej gotowy. Nowej asfaltowej nawierzchni doczekał się również fragment ulicy Fryderyka Lempe. Remont drogi będzie kontynuowany i do czerwca tego roku cała ulica zostanie pokryta nowym asfaltem. Inwestycja warta jest, ponad 2 mln 200 tys. złotych.

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ul. Fryderyka Lempe oraz remont mostu na rzece Kamiennej, na osiedlu Michałów. 50 procent wsparcia gmina Starachowice otrzymała na to zadanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W pierwszym etapie inwestycji wykonany został odcinek drogi o długości 650 metrów, chodniki i oświetlenie, dzięki czemu poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców osiedla. Do czerwca ma zostać wyremontowany drugi odcinek ulicy od mostu do drogi krajowej nr 42.

Mieszkańcy z Osiedla Michałów od lat zabiegali, aby ta inwestycja została zrealizowana. Wychodzimy na peryferia naszego miasta z inwestycjami także drogowymi. Staramy się zapotrzebowania i oczekiwania związane z utwardzaniem kolejnych ulic, czy poprawą bezpieczeństwa, spełniać. Nasza gmina w ramach Funduszu Dróg Samorządowych za chwilę nie będzie miała już czego modernizować. Wszystkie drogi, które spełniają parametry na które mogliśmy uzyskać dofinansowanie, praktycznie już zostały wyremontowane lub są w trakcie- powiedział prezydent Starachowic Marek Materek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE