Miał ponad 2 promile i usiadł za kierownicą! Daleko nie zajechał

2021-09-24 13:36
policja
Autor: pixabay

W środę rano funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał wspólnie z pracownikami sklepu nietrzeźwego kierującego. 60-latek siedzący za kierownica peugeota miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło na parkingu przed jednym ze sklepów na terenie gminy Pawłów - relacjonuje Paweł Kusiak rzecznik policji w Starachowicach. Policjant pełniący na co dzień służbę w ruchu drogowym, w czasie wolnym od służby, został poinformowany przez pracownika sklepu, że mężczyzna, który przyjechał osobowym peugeotem prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusz i pracownicy placówki handlowej zatrzymali 60-letniego kierującego, który próbował odjechać spod sklepu - dodaje Kusiak. Sprawdzenie stanu trzeźwości potwierdziły przypuszczenia interweniujących. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 60-latek stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Teraz nie uniknie odpowiedzialności, a grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE