Marihuana, amfetamina, extasy w mieszkaniach na terenie świętokrzyskiego [ZDJĘCIA]

2021-10-18 11:02
narkotyki
Autor: Świętokrzyska Policja

Ponad 14 kilogramów narkotyków ujawnili skarżyscy kryminalni w kilku mieszkaniach na terenie województwa świętokrzyskiego. Stróże prawa zabezpieczyli także 55 000 złotych. Do sprawy zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego i 34-letniego mieszkańca konecczyzny. Grozi im do 10 lat więzienia.

Skarżyscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop osób zajmujących się nielegalnym procederem narkotykowym. „Odwiedzili” kilka mieszkań na terenie powiatu kieleckiego, skarżyskiego i koneckiego.

narkotyki
Autor: Świętokrzyska Policja

W ręce kryminalnych trafiło 13 kilogramów amfetaminy, ponad kilogram marihuany i 27 sztuk tabletek extasy - informuje Jarosław Gwóźdź, rzecznik skarżyskiej policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 55 000 złotych. Śledczy podejrzewają, że gotówka może pochodzić z narkotykowej działalności. W związku ze sprawą w środę do policyjnego aresztu trafił 35-latek z powiatu kieleckiego i 34-letni mieszkaniec powiatu koneckiego. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

W piątek (15.10) stanęli przed obliczem sądu, gdzie zapadała decyzja o tymczasowym aresztowaniu młodszego z podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków można spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE