Maraton Pływacki "Piachy" na zakończenie wakacji w Starachowicach

2020-08-19 10:41 DB
Zalew Piachy
Autor: UM Starachowice

Na koniec wakacji w Starachowicach szykuje się niezwykłe wydarzenie sportowe. 29 sierpnia teren nad zalewem Piachy zamieni się w miejsce rywalizacji uczestników Starachowickiego Maratonu Pływackiego.

Impreza planowana była początkowo na czerwiec. Epidemia koronawirusa zmusiła jednak organizatorów do przesunięcia terminu maratonu na sierpień.

W społeczeństwie jest duże zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Maratony w bieganiu, triathlon, swimrun stają się bardzo popularne i cieszą dużym zainteresowaniem. Klub Płetwonurków kierując się tradycją z lat ubiegłych, postanowił powrócić do idei organizacji takich maratonów pływackich w Starachowicach. Mamy do tego doskonałe warunki, a doświadczenie z udziału w tego typu imprezach było dla nas zachętą do rozpoczęcia takiego przedsięwzięcia – uważają przedstawiciele Klubu Płetwonurków LOK Kalmar, głównego organizatora imprezy. Nasz maraton będzie miał zasięg międzywojewódzki. Przewidujemy w nim udział około 150 uczestników. Nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy Starachowickiej Grupy Ratownictwa Wodnego i płetwonurkowie z naszego klubu.

Lista uczestników wydarzenia wciąż się powiększa. Do 19 sierpnia zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie na stronie facebookowej Klubu Kalmar. Poza tym cały czas możliwe jest wpisanie się na listę uczestników osobiście, na Krytej Pływalni w Starachowicach. Do udziału w maratonie będzie można się zgłosić również w dniu zawodów.

Zalew Piachy 2
Autor: UM Starachowice

Udział w maratonie jest bezpłatny. Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe.

"Zobacz. Przeżyj". Policja apeluje o bezpieczny wypoczynek nad wodą