LEX TVN Starachowice 2021

i

Autor: Bartosz Manicz

LEX TVN: demonstracje w całej Polsce i w Starachowicach [GALERIA]

2021-12-19 19:48

Ustawa medialna, znana bardziej pod hasłem: "LEX TVN", została przyjęta przez Sejm. Przez wiele środowisk jest ona mocna krytykowana. W niedzielę, 19 grudnia w kilkudziesięciu miastach w Polsce odbyły się demonstracje jej przeciwników. Podobnie było w Starachowicach, mimo że uczestnikom towarzyszył wiatr,deszcz i zimno zgromadziło się około STU osób.

LEX TVN: demonstracje odbywały się w całej Polsce. 19.12.2021.

Demonstracje przeciwko "LEX TVN" odbyły się w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Największą zaplanowano w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim. Swoją obecność potwierdził m.in. szef PO Donald Tusk. Demonstracja w niedzielę, 19 grudnia przebiegają pod hasłem: "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska".

Lex TVN - co to jest? Wyjaśniamy, o co chodzi w sprawie

Lex TVN, jak media nazwały nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, jest w założeniu prawem zakazującym kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego posiadania pakietu większościowego w polskich mediach. Wiele osób twierdzi, że przepisy te są skierowane bezpośrednio przeciwko TVN. Stacja od lutego 2020 starała się o przedłużenie koncesji nadawczej TVN 24, ale KRRiT zwlekała z podjęciem decyzji w tej sprawie, choć we wcześniejszych przypadkach nie trwało to tak długo. Zdaniem sporej części opinii publicznej to celowe działanie, które miało dać czas na przygotowanie odpowiednich przepisów blokujących wydanie koncesji TVN.

LEX TVN: demonstracje w całej Polsce i w Starachowicach

i

Autor: Komitet Obrony Demokracji LEX TVN: demonstracje w całej Polsce i w Starachowicach
Sonda
Czy weźmiesz udział w protestach przeciwko lex TVN?
LEX TVN Starachowice 2021

i

Autor: Bartosz Manicz
LEX TVN Starachowice 2021

i

Autor: Bartosz Manicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE