bar

i

Autor: Powiat Starachowice/ Anna Ciesielska Rdomska Starachowice

Łańcuchy przy Radomskiej w Starachowicach, metalowa bariera w Wąchocku. Ma być bezpieczniej na drogach

2023-02-06 11:53

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach wykonał w ostatnim czasie szereg prac remontowo-montażowych na drogach powiatowych w celu poprawy bezpieczeństwa. Powstały m.in łańcuchy przy ulicy Radomskiej w Starachowicach, czy metalowa zapora na drodze w Wąchocku. Co ponadto?

Łańcuchy przy Radomskiej w Starachowicach, metalowa bariera w Wąchocku. Ma być bezpieczniej na drogach

Wyremontowane zostały m.in. fragment chodnika wraz z peronem przy przystanku autobusowym w Tychowie Nowym, chodnik w Kałkowie, uszkodzone elementy pasa drogowego na ul. Starachowickiej w Lubieni, pobocze jezdni wraz ze skarpą nasypu w Brzeziu, uszkodzony przepust w Stawie Kunowskim, odwonienie na skrzyżowaniu ul. Radomskiej z ul. Nadrzeczną w Brodach czy zaniżone wpusty uliczne i włazy studni kanalizacyjnych na drogach powiatowych. Umocniono też rów przydrożny przy drodze powiatowej Tychów Nowy – Ostrożanka, a w miejscowościach Nowy Bostów, Modrzewie i Łomno naprawiono uszkodzone umocnienia. Uzupełniono także ubytki w poboczach m.in. w Lipiu, a w miejscowości Jagodne, w okolicy jednej z działek, oczyszczono rów przydrożny. Zamontowano także stalową barierę ochronną przy ulicy Langiewicza w Wąchocku, ogrodzenie łańcuchowe przy ulicy Radomskiej w Starachowicach, a na ulicy Warszawka – wyspowe progi zwalniające.

RAD

i

Autor: Powiat Starachowice

Łączna wartość tych prac, jak informuje Andrzej Klimczak – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, wyniosła 384 203,78 zł. Zostały one sfinansowane ze środków własnych.

RAD

i

Autor: Powiat Starachowice/ Anna Ciesielska

O zakręcie w Wąchocku gdzie doszło do kilku niebezpiecznych wypadków pisaliśmy : TUTAJ

D

i

Autor: Powiat Starachowice/ Anna Ciesielska

Źródło: Powiat Starachowice Anna Ciesielska

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE