Który to już raz. Seniorka straciła gigantyczną kasę! Pieniądze wyrzuciła przez okno

2021-05-06 11:12 DaB
Który to już raz. Seniorka straciła gigantyczną kasę!
Autor: pixabay.com

Kolejne oszustwo metodą "na policjanta". 5 maja 78-latka straciła blisko 90 000 złotych i tylko dzięki reakcji pracowników banku nie przekazała przestępcom kolejnych pieniędzy.

Wczoraj na terenie powiatu ostrowieckiego po raz kolejny doszło do oszustwa, metodą na „policjanta”. Kobieta dała wiarę osobie podszywającej się pod funkcjonariusza CBŚ w wyniku czego mieszkanka miasta straciła oszczędności i biżuterię o łącznej wartości przekraczającej 88 000 zł - informuje KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Część pieniędzy wraz z biżuterią, zgodnie ze wskazówkami oszustów, seniorka zapakowała i wyrzuciła przez okno, gdzie odebrał je fałszywy funkcjonariusz.

Po kolejną kwotę 78-latka wybrała się do banku. Wypłaciła w placówce około 30 000 złotych i pozostawiła we wskazanym miejscu. Oszuści nie odpuszczali. Przekonali seniorkę by znów odwiedziła bank, jednak jego pracownik nabrał podejrzeń. Tylko dzięki dobrej reakcji obsługi placówki udało się uchronić 78-latkę przed stratą kolejnych pieniędzy. Ostatecznie nie wypłacono reszty oszczędności, a całą sprawę za namową pracownika banku zgłoszono na policję.

Ofiarami oszustw przeważnie padają osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej nawiązują z ofiarą kontakt telefoniczny, podają się za członka rodziny czy też za funkcjonariusza policji. Rzekomy krewny z różnych powodów, nagle, potrzebuje pieniędzy. Przekazana lub przelana na wskazany rachunek kwota ma uchronić członka rodziny przed kłopotami.

Fałszywy policjant z kolei informuje, że oszczędności seniora są zagrożone. Uchronić je można tylko przekazując „funkcjonariuszowi”. Scenariusz obu sytuacji ma takie samo zakończenie – senior traci na zawsze swoje pieniądze, pada ofiarą oszusta.

14-latkowie okradali seniorów metodą "na policjanta"

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy