kosciol

i

Autor: Google Street View

Finanse

Kościół chce kupić działkę z 70% bonifikatą. Decyzja w rękach starachowickich radnych

2023-03-29 12:04

Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do prezydenta o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. gen. Józefa Bema. Cena działki to 125 000,00 zł netto, parafia zwróciła się z wnioskiem o udzielenie bonifikaty w wysokości 70% od ustalonej ceny sprzedaży. Decyzję mają podjąć radni na najbliższej sesji.

Kościół chce kupić działkę z 70% bonifikatą. Decyzja w rękach starachowickich radnych

Parafia swoją prośbę uzasadnia tym, iż nabywana nieruchomość od wielu lat tworzy integralną całość z gruntami stanowiącymi własność Parafii.

Treść uchwały brzmi:

Wyraża się zgodę na udzielenie bonifikaty w wysokości 70% od ceny sprzedaży części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. gen. Józefa Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice (obręb 0001) jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha, dla której Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Starachowicach prowadzi księgę wieczystą nr KI1H/00021782/1, na rzecz Parafii Rzymsko-Katolickiej Św.Brata Alberta w Starachowicach. Bonifikata udzielana jest na cele prowadzenia działalności sakralnej.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść podczas najbliższej sesji RM, która odbędzie się 31.03.23.

Do wyłącznej właściwości Rady Miasta zgodnie z art. 68 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami należy wyrażenie zgody na udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży, jeżelinieruchomość jest sprzedawana kościołom, mającym uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej. Biorąc pod uwagę cele na jakie wykorzystywana jest przedmiotowa nieruchomość możliwejest udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE