Kobieta zasłabła a lokatorów ewakuowano! Czad w jednym z mieszkań w Starachowicach

2021-04-06 15:41 aj
czad
Autor: PSP Starachowice st. kpt. Piotr Mergalski

W wielkanocny poniedziałek starachowiccy strażacy otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która zasłabła w łazience w trakcie kąpieli. Do tego zdarzenia doszło w budynku wielorodzinnym przy ul. 6 września w Starachowicach. Po przybyciu na miejsce natychmiast ewakuowano osobę poszkodowaną i przystąpiono do udzielania jej pierwszej pomocy.

W związku z bardzo wysokim stężeniem tlenku węgla w łazience działaniami ratowniczymi podjął decyzję o ewakuacji pozostałych lokatorów oraz odcięciu dopływu gazu do budynku - informują strażacy. Ponadto, ze względu na brak informacji na temat obecności lokatorów w trzech zamkniętych pomieszczeniach, podjęto decyzję o wyważeniu drzwi w celu wykluczenia ich obecności w środku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana została zabrana do szpitala - informują strażacy. Pozostali mieszkańcy nie wymagali hospitalizacji. Po przewietrzeniu i ponownym skontrolowaniu budynku pod kątem obecności tlenku węgla oraz niestwierdzeniu jego obecności pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Na miejsce zdarzenia oprócz dwóch zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Zespołu Ratownictwa Medycznego przybył również patrol Policji.

Dlaczego warto montować czujki czadu?