Kierowca prezydentow Starachowic

i

Autor: Dawid Bąk

kierowca prezydentów

Kierowca prezydentów Starachowic. W zawodzie od 34 lat

2024-02-15 5:40

Tadeusz Głowacki pracę jako kierowca prezydenta miasta Starachowice rozpoczął w latach 90. W tym czasie pierwszym prezydentem był Grzegorz Walendzik. Kolejno woził prezydentów: Janusza Wierzbickiego, Zenona Krzeszowskiego, Sylwestra Kwietnia, Wojciecha Bernatowicza i obecnego Marka Materka. "Co człowiek, to charakter" - wspomina Tadeusz Głowacki.

Kierowca wszystkich prezydentów Starachowic. Tadeusz Głowacki

Pan Tadeusz znany dobrze urzędnikom starachowickiego magistratu, ale także wszystkim prezydentom Starachowic zdradził nam kilka ciekawostek związanych ze swoją pracą. W zawodzie Pan Tadzio jest od 34 lat, jak mówi "co człowiek to charakter". Sylwester Kwiecień jest temperamentny, prezydent Krzeszowski był bardzo zaangażowany w życie miasta, obecny prezydent Materek lubi podczas jazdy posłuchać Disco Polo.

Tadeusz Głowacki 1

Jak Tadeusz Głowacki trafił do Urzędu Miejskiego w Starachowicach ?

Pracowałem jako kierowca dyrektora KPRB, przedsiębiorstwo uległo likwidacji i "rzutem na taśmę" przejął mnie Urząd Miasta. Stres był, to był taki przeskok - urząd miasta i prezydent to jest różnica - opowiada Tadeusz Głowacki. Tam trafiłem w latach 90. i pracuję do dziś. Przez ten czas byłem kierowcą wszystkich prezydentów Starachowic. Przez 34 lata pracy zdarzyły mi się trzy kolizje. Jeździłem w sumie czterema autami - mówi pan Tadeusz.

Tadeusz Głowacki 2

Prywatnie Pan Tadeusz ma ciekawą pasję. Jest nią muzyka.

Tadeusz Głowacki kierowca prezydentów Starachowic

i

Autor: facebook.com/ Marek Materek
Tadeusz Głowacki 3

Tadeusz Głowacki - kierowca prezydentów Starachowic

W tym roku Pan Tadeusz planuje przejść na emeryturę. W planach ma wspólne wędkowanie z wnuczkiem, nadal chce zajmować się muzyką. My życzymy mu wszystkiego dobrego i dziękujemy za rozmowę.

Cała rozmowa z Tadeuszem Głowackim do posłuchania na 102, 1 ESKA Starachowice.

QUIZ: Jak dobrze znasz Starachowice?

Pytanie 1 z 20
Miasto położone jest na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy