Kibice w Ostrowcu pomylili adresy! Star Starachowice od Materka dostaje 250 tysięcy

i

Autor: facebook.com/Marek Materek/ naostro.info Kibice w Ostrowcu pomylili adresy! Star Starachowice od Materka dostaje 250 tysięcy

Kibice z Ostrowca pomylili adresy! Star Starachowice od Materka dostaje 250 tysięcy

2022-04-12 19:53

Rozgoryczeni postawą swoich piłkarzy kibice KSZO 1929 Ostrowiec, po przegranym meczu z Sokołem Sieniawa wywiesili dwa transparenty na ogrodzeniu parku przy ulicy Traugutta. Winnego słabej postawy swojej drużyny upatrują w Prezydencie Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławie Górczyńskim i pieniądzach jakimi miasto wspiera klub.

Nie ma się co dziwić rozgoryczeniu kibiców KSZO 1929 Ostrowiec. Kilka lat temu klub walczył z powodzeniem na boiskach Ekstraklasy, później również na jej zapleczu. Aktualnie zespół z Ostrowca zajmuje dwunaste miejsce w tabeli IV grupy III ligi. Przysłowiowym "gwoździem do trumny" cierpliwości kibiców był mecz na własnym boisku z niżej notowanym Sokołem Sieniawa. KSZO przegrało na własnym stadionie 1:3 i wtedy na ogrodzeniu przy Traugutta pojawił się transparent, który wywołał burze.

JAK TO JEST Z PIENIĘDZMI DLA KLUBÓW Z OSTROWCA I STARACHOWIC?

Zacznijmy od Staru Starachowice. Klub ostatnio dzięki zaangażowaniu Specjalnej Strefy Ekonomicznej dostał 80 tysięcy złotych potrzebnych do zamknięcia budżetu w tym sezonie. Starachowicki zespół od Gminy Starachowice, a więc pośrednio od Prezydenta Starachowic Marka Materka dostaje 325 tysięcy złotych rocznie. Ale jeżeli chodzi o zespół występujący w IV lidze, czyli seniorów to tylko 250 tysięcy złotych!

W Ostrowcu Świętokrzyskim poziom dofinansowania dla klubu KSZO 1929 Ostrowiec od trzech lat się nie zmienia. Miasto rokrocznie jest sponsorem strategicznym zespołu i zasila kasę klubową lokalnych piłkarzy kwotą 850 tysięcy zł. Do tego dochodzi 170 tysięcy złotych od Huty Celsa i pieniądze od mniejszych sponsorów. Biorąc pod uwagę tylko finansowanie przez pieniądze "miejskie" jest ono trzy razy większe niż w Starachowicach!

Dziś Zarząd ostrowieckiego zespołu podał się do dymisji.

Roczny koszt utrzymania zespołu na poziomie IV ligi w Polsce, jak szacują działacze to około 500-700 tysięcy złotych w zależności od celów stawianych przed zespołem. W III lidze ten koszt rośnie X2, czyli około 1-1,4 mln złotych.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza skrót BTW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE