Kawiarnia, wypożyczalnia i nowoczesny salon dla rowerzystów może powstać w Starachowicach

2021-04-14 15:22 BM
Kawiarnia, wypożyczalnia i nowoczesny salon dla rowerzystów może powstać w Starachowicach
Autor: pixabay/zdjęcie ilustracyjne Kawiarnia, wypożyczalnia i nowoczesny salon dla rowerzystów może powstać w Starachowicach

Takiego kompleksu dla rowerzystów w Starachowicach jeszcze nie ma. W jednym miejscu salon, serwis, wypożyczalnię rowerów wyczynowych oraz kawiarnia dla rowerzystów. Wszystko za sprawą przedsiębiorcy który chce od gminy Starachowice wydzierżawić na 40 lat działkę przy ulicy Radomskiej. O takiej bezprzetargowej dzierżawie muszą zdecydować radni, a zrobią to już w piątek na najbliższej sesji.

W marcu do Prezydenta Miasta wpłynął wniosek od firmy „SKYBIKE” z Radomia o wydzierżawienie 1500 m² części działki zlokalizowanej przy ulicy Radomskiej z przeznaczeniem na budowę nowoczesnego, interaktywnego salonu rowerowego, który będzie posiadał bogatą ofertę sprzętu rowerowego, serwis, wypożyczalnię rowerów wyczynowych oraz kawiarnię dla rowerzystów.

Nieruchomość obecnie jest niezagospodarowana, porośnięta drzewami. Działka przeznaczona została do sprzedaży w drodze przetargu pisemnego nieograniczonego. W 2020 roku przeprowadzono dwa przetargi na jej zbycie, na żaden z nich nie wpłynęła oferta kupna. Planowana inwestycja obejmuje budowę parterowego budynku usługowego o powierzchni 280 m², 12 miejsc postojowych oraz utwardzenie placu wokół budynku. W związku z dużymi kosztami inwestycji „SKYBIKE” wnioskuje o długoletnią dzierżawę na okres 40 lat.

Kawiarnia, wypożyczalnia i nowoczesny salon dla rowerzystów może powstać w Starachowicach
Autor: facebook.com/Skybike Radom Kawiarnia, wypożyczalnia i nowoczesny salon dla rowerzystów może powstać w Starachowicach

Salon został tak przygotowany, aby zakupy w nim były wyjątkowe i przyjemne. W prawie 200 metrowym obiekcie znajdą Państwo rowery znanych i sprawdzonych marek damskie, męski jak również dziecięce. Współpracujemy z najlepszymi producentami rowerów, komponentów i akcesoriów rowerowych. Na miejscu mogą Państwo obejrzeć różne modele rowerów, napić się aromatycznej Kawy dla Kolarzy, a następnie wraz z naszymi pracownikami dopasować odpowiedni rower do swoich potrzeb i stylu jazdy - piszą o swojej radomskiej siedzibie właściciele salonu.

Lokalizacja tego typu obiektu na przedmiotowej nieruchomości wpisuje się w istniejący kompleks rekreacyjno-sportowy znajdujący się przy ul. Szkolnej, w skład którego wchodzą m.in. stadion sportowy, boiska oraz baseny, a także planowane ścieżki rowerowe. Zawarcie umów dzierżawy gruntów stanowiących zasób gminy na czas dłuższy niż 3 lata lub czas nieoznaczony, następuje w drodze przetargu, przy czym rada może wyrazić zgodę na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy. W tym przypadku prezydent Starachowic wystąpił do radnych z takim wnioskiem.

Działka o dzierżawie której zadecydują radni położona jest vis a vis starachowickiego Urzędu Miasta

W związku z brakiem zainteresowania nabyciem przedmiotowej nieruchomości, sposób ich zagospodarowania proponowany przez „SKYBIKE” jest dobrą i ciekawą alternatywą wykorzystania terenów Gminy Starachowice - argumentuje chęć dzierżawy prezydent Starachowic.

Policja przypomina o prawach i obowiązkach rowerzystów

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy