Wideo i galerie zdjęć

Juwenalia 2023 w Kielcach. Studenci przejęli władzę w mieście! Korowód przeszedł ulicami miasta, jest dużo atrakcji

2023-05-18 14:56

W czwartek 18 maja oficjalnie rozpoczęły się studenckie Juwenalia 2023 w Kielcach. Hucznie bawi się Politechnika Świętokrzyska oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Do niedzieli 21 maja imprezują studenci dwóch największych uczelni w Kielcach, ale przyłączają się do nich także inni. Także w czasie tegorocznej wiosny studenckiej nie brakuje atrakcji.

Juwenalia 2023 w Kielcach. Zabawa z Jelonkiem i Łydką Grubasa

Kieleckie Juwenalia ruszyły z rozmachem w środę 17 maja. W hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej od godziny 19 koncertował Jelonek, zaraz po nim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - Łydka Grubasa. Zabawa była znakomita i przede wszystkim szalona.

Galerię zdjęć z koncertu możecie zobaczyć poniżej.

W czwartek o godzinie 12 sprzed akademików przy ulicy Tysiąclecia wyruszył barwny korowód. Studencki z obu uczelni maszerowali do Rynku śpiewając, wiwatując i budzili tym samym duże zaciekawienie przechodniów. Dla nich to czas przerwy w nauce, radości i wspólnej zabawy.

Poniżej film z przemarszu korowodu ulicami miasta.

Juwenalia 2023 w Kielcach. Studenci odebrali klucz!

Humory dopisywały studentom mimo, że pogoda okazała się mało sprzyjająca. Padał deszcz i momentami aura przypominała bardziej jesienną niż majową. W Rynku, przed wejściem do Urzędu Miasta na żaków czekali już przedstawiciele obu uczelni oraz władze miasta. Wiceprezydent Marcin Chłodnicki wręczył symboliczny klucz do bram Kielc wręczył starostom Juwenaliów - wiceprezydent Marcin Chłodnicki, życząc udanej zabawy.

- Cieszę się, że jesteście z nami, to wspaniałe. Przez najbliższe dni to wy będziecie posiadać ten symboliczny klucz. Życzę wam świetnej zabawy, opiekujcie się miastem i rozkręćcie je dobrze - mówił wiceprezydent Chłodnicki.

Poniżej film z wejścia studentów do Rynku i odebrania klucza do bram miasta.

Program imprez w ramach Juwenaliów 2023 w Kielcach możecie zobaczyć poniżej:

Patronat medialny na Juwenaliami objęło Radio Eska i serwis www.eska.pl/kielce.

Źródło: Juwenalia 2023 w Kielcach. Studenci przejęli władzę w mieście! Korowód przeszedł ulicami miasta, jest dużo atrakcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE