Dyktando Starachowice

i

Autor: DB

Jeszcze przed zamknięciem szkół, sprawdzili swoją wiedzę ortograficzną(WIDEO)

2020-03-12 9:27

Uczniowie starachowickich szkół podstawowych i średnich oraz VIP-y- to uczestnicy I Miejskiego Dyktanda o Tytuł Mistrza Ortografii 2020, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Starachowicach.

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Dyktando pisali uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i średnich ze Starachowic oraz tak zwane VIP-y. Wśród nich między innymi: dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Sopińska, rzecznik starachowickiej policji Monika Żabicka i prezes Towarzystwa Przyjaciół Starachowic Adam Brzeziński.

"Najtrudniejsze były dla mnie wyrazy histeryczny i hipochondryk. Do dyktanda przygotowywałam się czytając artykuły w internecie, głównie na oficjalnych stronach. Właśnie z tego źródła dowiedziałam się jak poprawnie pisać niektóre wyrazy"-powiedziała Malwina Szmiłek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1.

Tegoroczne I Miejskie Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii 2020, poświęcone było przyrodzie i jej ochronie.

Dyktando w szkole w Starachowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE