Jemu zima nie straszna. Motocyklista mknął "siódemką" w dresie i bez uprawnień

2022-01-14 17:48
Jemu zima nie straszna. Motocyklista mknął siódemką' w dresie i bez uprawnień
Autor: Świętokrzyska Policja Jemu zima nie straszna. Motocyklista mknął "siódemką' w dresie i bez uprawnień

Niecodzienny obrazek jak na zimową porę zarejestrowała na krajowej drodze nr 7 w czwartek 13 stycznia kamera policyjnego radiowozu. Mieszkaniec powiatu radomskiego mknął krajową „7” na motocyklu, ale zdaje się, że okoliczności przyrody wyraźnie nie zrobiły na nim wrażenia, bo ubrany był w dres. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania jednośladem. Teraz będzie musiał zapłacić grzywnę nie mniejszą niż 1500 złotych.

Dla pasjonatów motocykli zima nie należy do ulubionych pór roku. Miłośnicy jednośladów z utęsknieniem wypatrują rozpoczęcia sezonu. Nie wszyscy jednak są w stanie wytrzymać bez jazdy ulubionym środkiem transportu. Uwagę policjantów skarżyskiej drogówki zwrócił w czwartek rano motocyklista jadący ekspresową „siódemką”. Mężczyzna ubrany był w dres, co jeszcze bardziej zdziwiło mundurowych – relacjonuje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się nietypowej sytuacji i zatrzymali suzuki do kontroli.

Kierującym okazał się 22-latek z powiatu radomskiego. Mężczyzna nie posiadał niestety uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. W związku z nowymi przepisami będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę, a sąd może orzec wobec niego okresowy zakaz prowadzenia motocykli.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Jak oceniasz sytuację polityczną w Polsce?
Tak bydgoska policja walczy z piratami drogowymi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE