Adam Jarubas

i

Autor: facebook.com/Adam Jarubas

Europoseł Adam Jarubas oddał osocze i namawia do tego tych, którzy przeszli koronawirusa

2020-11-09 16:48

Szpitale w województwie świętokrzyskim i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apelują o zgłaszanie się osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przeszły zakażenie koronawirusem bezobjawowo. Osoby te mają w sobie “lek”, który może uzdrowić tych, którzy chorobę przechodzą najciężej.

Osocze oddał dziś europoseł, były marszałek naszego województwa Adam Jarubas. Poinformował o tym na portalu społecznościowym.

Jeżeli przeszedłeś już zakażenie koronawirusem Twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID 19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Oddaj je w najbliższym Centrum Krwiodawstwa i uratuj życie drugiemu człowiekowi. Ja już to zrobiłem. W czasie kiedy szwankuje służba zdrowia i zawodzi rząd - najważniejsza jest ludzka solidarność - mówi europoseł.

Chorowałeś na COVID-19 i wyzdrowiałeś? A może przeszedłeś COVID-19 bezobjawowo? Twoje osocze zawierające cenne przeciwciała może pomóc wyzdrowieć innym! W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach czekają na takie osoby.

Kto może zostać dawcą bezcennego osocza :

  • osoby które zostały uznane za zdrowe po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od wyniku powtarzalnie ujemnego testu NAT (wymaz z nosogardzieli);
  • po zakażeniu SARS-CoV-2, u których minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów albo zakończenia izolacji;
  • u których stwierdzono przeciwciała anty-SARS-CoV-2 i nigdy nie miały objawów COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od dodatniego wyniku na obecność przeciwciał.

Osocze pobrane od ozdrowieńców oraz osób, które przeszły chorobę bezobjawowo, zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie ciężkiego, zagrażającego życiu przebiegu COVID-19. Po przetoczeniu, przeciwciała mają blokować namnażanie się wirusa w organizmie osoby z aktywnym zakażeniem. Osocze ma być również składnikiem polskiego leku na COVID -19.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE