Duże zainteresowanie budową wiaduktu w Starachowickich Dolnych

i

Autor: fotomediaart.pl / Powiat Starachowice Duże zainteresowanie budową wiaduktu w Starachowickich Dolnych

Duże zainteresowanie budową wiaduktu w Starachowicach Dolnych

2023-02-06 12:19

Do 14 lutego wydłużony został termin składania ofert w przetargu dotyczącym budowy wiaduktu nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach. Powodem jest bardzo duże zainteresowanie, w tym wpływające pytania od potencjalnych oferentów.

Całe zadanie podzielone zostało na dwie części. Pierwszą, stricte budowlaną i drugą dotyczącą zarządzania i nadzoru nad inwestycją.

W ramach zadania planowana jest budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich wraz z dojazdami, a także infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów. Ponadto, przebudowa ronda im. księdza Jerzego Popiełuszki na rondo turbinowe, rozbudowa ulic: Radomskiej, Marszałka Piłsudskiego (wlot do ronda turbinowego) oraz Hutniczej, która zyskałaby nowy przebieg (wlot do ronda). Wykonana zostanie też droga do obsługi terenów przyległych do budynku Archiwum Państwowego. Projekt przewiduje też rozbudowę skrzyżowań: ul. Hutniczej z ul. Radomską, ul. Sportowej i Nadrzecznej, budowę skrzyżowania ul. Radomskiej z ul. Kanałową i rozbudowę ul. Wielkopiecowej – przypomina Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

Duże zainteresowanie budową wiaduktu w Starachowickich Dolnych

i

Autor: Zarząd Dróg Powiatowych Duże zainteresowanie budową wiaduktu w Starachowickich Dolnych

W ramach inwestycji wykonany zostanie też parking dla 57 samochodów osobowych, wyposażony w stację ładowania pojazdów elektrycznych. Rozbudowana zostanie także kanalizacja deszczowa i przebudowana problematyczna sieć wodociągowa w Dolnych Starachowicach.

Projekt jest duży, a przy tym mocno złożony. Nie dziwi zatem duża liczba zapytań, jakie wpływają od potencjalnych oferentów. To właśnie z tego powodu Zarząd Dróg Powiatowych zdecydował o wydłużeniu terminu składania ofert do 14 lutego. Potencjalny wykonawca będzie miał 21 miesięcy na realizację inwestycji od daty podpisania umowy - informuje Andrzej Klimczak – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. 

Źródło: Powiat Starachowicki

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Policyjny pościg w Łodzi. Kierowca BMW uciekał, bo chciał uniknąć odsiadki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE