Częstsze kontrole policji i ograniczenie prędkości na Długiej w Starachowicach?

i

Autor: Powiat Starachowicki Częstsze kontrole policji i ograniczenie prędkości na Długiej w Starachowicach?

Częstsze kontrole policji i ograniczenie prędkości na Długiej w Starachowicach

2023-02-22 16:20

Zmiana organizacji ruchu, ograniczenie prędkości do 40 km/h i częstsze kontrole policji, a w perspektywie być może montaż barier energochłonnych – to efekt wstępnych ustaleń w sprawie ulicy Długiej, gdzie notorycznie przekraczana jest prędkość, a na początku tego tygodnia samochód staranował ogrodzenie jednej z tamtejszych posesji.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, w ciągu ostatnich 5 lat na ulicy Długiej w Starachowicach odnotowano 30 zdarzeń drogowych, z czego aż cztery na wysokości posesji nr 70 czyli dokładnie w tym miejscu, gdzie w poniedziałek (20 lutego br. ) auto staranowało ogrodzenie. Kierowcy nagminnie przekraczają tu prędkość, zwłaszcza zjeżdżając z górki, od strony Adamowa - informuje Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

Dodatkowym problemem jest woda, która wysiąka na drogę z sąsiednich posesji oraz nieruchomości gminnych, a przy niskich temperaturach może powodować śliskość nawierzchni.

Częstsze kontrole policji i ograniczenie prędkości na Długiej w Starachowicach?

i

Autor: Powiat Starachowicki Częstsze kontrole policji i ograniczenie prędkości na Długiej w Starachowicach?

Po otrzymaniu sygnału o zdarzeniu, na miejsce udał się pracownik Zarządu Dróg Powiatowych. Z uzyskanych informacji wynikało, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Kierowca z dużą prędkością wjechał w zakręt, a potem wylądował na ogrodzeniu, które zostało doszczętnie zniszczone.

22 lutego razem z członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Materkiem, a także pracownikami Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach i kierownictwem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Starachowicach, na miejsce udał się starosta Piotr Ambroszczyk, by spotkać się z właścicielem posesji i zastanowić wspólnie nad jak najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Podjęto decyzję o zmianie organizacji ruchu. Niebawem pojawią się tu znaki informujące o ograniczeniu prędkości do 40 km/h i ostrzeżenie o śliskiej nawierzchni. Policja ze swojej strony zobowiązała się do regularnego monitorowania prędkości. Zastanawiamy się również nad montażem barier energochłonnych. To jednak wymaga większej ilości czasu, a przede wszystkim większych nakładów finansowych. Temat będzie jeszcze szczegółowo analizowany.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach/Anna Ciesielska

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Domownicy spali, gdy zapaliła się sadza. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE