Szpital Starachowice

i

Autor: Dawid Bąk

"Covid przeszliśmy łagodnie, a nie możemy sobie poradzić z Materkiem". Konferencja radnych PIS

2023-03-16 20:41

Wywiad z dyrektor starachowickiego szpitala, Mileną Witczak, który pojawił się w ostatnim wydaniu Tygodnika Starachowickiego był jednym z tematów konferencji prasowej radnych PIS. Chodzi m.in o złą kondycję finansową lecznicy, za którą wg. Mileny Witczak odpowiada prezydent Materek.

"Covid przeszliśmy łagodnie, a nie możemy sobie poradzić z Materkiem". Konferencja radnych PIS

" O tym, że sytuacja jest taka a nie inna, zaważyła postawa prezydenta Marka Materka, który przez cały okres sprawowania przeze mnie funkcji, namawiał mnie do wstąpienia do Ruchu Marka Materka. Odmówiłam, argumentując, że ja pisałam się na bycie dyrektorem szpitala a nie politykiem - powiedziała Milena Witczak, w rozmowie z Tygodnikiem Starachowickim [...]  Jeśli prezydent uważa, że "kupił" sobie człowieka, to jest w błędzie. Nie jestem politykiem w Ruchu Marka Materka, któremu można dyktować, jak ma postępować i kierować placówką."

M.in. do tych słów odnieśli się dziś radni miejscy i powiatowi PIS.

To czego dowiedzieliśmy się z wywiadu z dyrektor szpitala, to jest skandal. Prezydent wykorzystując swoje stanowisko, swoją pozycję prowadzi jakieś gierki polityczne na czym cierpi szpital, a w związku z tym my wszyscy, mieszkańcy powiatu - mówi radna Agnieszka Kuś. Najpierw prezydent zaprasza do udziału w konkursie na dyrektora szpitala przyszłą panią dyrektor, a następnie chce wymusić na niej aby zapisała się do Ruchu Marka Materka. Jakie tu jest dobro powiatu? - dopytywała radna. To jest jego prywatny interes, prywatna polityka. Jeszcze raz zaapeluje do prezydenta - precz z łapami od szpitala i od instytucji powiatowych.

k

i

Autor: Agnieszka Jędrasik

Mówili, że cowidowy szpital spowodował zagrożenie dla życia i zdrowi mieszkańców powiatu starachowickiego, okazuje się ze covid przeszliśmy łagodnie, natomiast nie możemy sobie poradzić z partyjnym interesem Marka Materka - mówi radny Dariusz Stachowicz.

Apeluję do Starosty i Zarządu Powiatu, o to aby nie pozwolili na ingerowanie w sprawy powiatu prezydentowi Materkowi. To wtrącanie się w sprawy powiatu, nie wyszło nam na dobre - mówi radna Danuta Krępa. Świadczy o tym m.in. to, że dziś nie mamy fizycznie dyrektora szpitala (przebywa na zwolnieniu lekarskim).

Dyrektor szpitala w rozmowie z Tygodnikiem wyraziła obawę, że trudno będzie znaleźć odpowiedniego dyrektora do naszej lecznicy.

Odkąd prezydent Materek jest prezydentem jestem chyba już siódmym dyrektorem szpitala. To chyba o czymś świadczy. Będzie trudno znaleźć odpowiedniego dyrektora dla tej placówki - powiedziała dyrektor Witczak. 

Przypomnijmy: Dyrektor Milena Witczak przedłużyła ostatnio o kolejny miesiąc zwolnienie lekarskie. W pracy nie ma jej od końca ubiegłego roku. Zwolnienie przedłożyła następnego dnia po spotkaniu społecznej rady szpitala, która nie przyjęła sprawozdania finansowego za 2022 rok, wraz z planem na 2023. Według założeń zadłużenie placówki na ten rok miało sięgnąć 20 mln zł.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE