Co się dzieje w Starachowicach? Grupowe patrole policji na ulicach miasta

2022-01-14 15:49
policja
Autor: Max Ciszek

"Dziwne akcje w moim mieście. Po głównej ulicy spacerują policjanci, jedni oznakowani z psem i lizakiem a drudzy nieoznakowani. Starsi ludzie trochę jakby przerażeni, że się coś dzieje. Może to jakieś szkolenie, kto wie"? - pyta Max Ciszek, autor zdjęcia. My wiemy i odpowiadamy zainteresowanym.

Grupowy patrol policji pojawił się na ulicy Armii Krajowej, jego zdjęcie wykonał mieszkaniec Starachowic Max Ciszek. Co się wydarzyło? - to pytanie stawia starachowiczanin a my wyjaśniamy:

To nic nadzwyczajnego - mówi Paweł Kusiak rzecznik starachowickiej policji. Policjanci z naszej jednostki nie tylko pełnią służby w patrolach zmotoryzowanych, patrolujemy też ulice miasta pieszo. Policjanci z wydziału prewencji czy ruchu drogowego pełnią takie właśnie patrole, dodaje Kusiak. Ta akcja, widoczna na zdjęciu dotyczyła interwencji w sprawie starszej kobiety, mieszkanki Starachowic oszukanej "metodą na policjanta" - wyjaśnia Paweł Kusiak.

Przypomnijmy: W czwartkowe popołudnie (13 stycznia) do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa na tzw. policjanta. Przestępca wykorzystując historię z napadem wyłudził od 83-letniej mieszkanki Starachowic blisko 24 tysiące złotych. O tym przeczytacie tutaj:

Nieustannie apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako pracownicy różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym. Najlepiej w takiej sytuacji jest się rozłączyć i zadzwonić na nr alarmowy 112 - przypomina Kusiak.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Chciał wyłudzić 25 tysięcy złotych „na policjanta'! Złapali go na gorącym uczynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE