Ewakuacja starachowickiej Galardii

i

Autor: Bartosz Manicz

Co grozi sprawcy rozpylenia niebezpiecznej substancji w starachowickiej galerii?

2023-03-15 16:10

Kto rozpylił niebezpieczną substancję w centrum handlowym w Starachowicach? To jedno z pytań, które nasuwa się po wczorajszym zdarzeniu. Przypomnijmy, wczoraj (14.03) straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe zostały postawione na nogi po tym jak doszło do rozpylenia gazu pieprzowego w galerii handlowej. Strażacy ewakuowali 140 osób.

Sprawa będzie prowadzona z art. 51 kodeksu wykroczeń. Chodzi o zakłócanie porządku publicznego. Prowadzone są obecnie czynności wyjaśniające w sprawie do której doszło 14 marca w jednym z centrów handlowych na terenie miasta. Na tę chwilę nie ma osób podejrzanych - powiedział nam Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach.

Co mówi Art. 51. Kodeksu wykroczeń?

  • §  1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
  • §  2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
  • § 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Policja sprawdza zainstalowane w centrum handlowym monitoringi. Swoje roszczenia mogą też wysunąć właściciel CH i poszczególni przedsiębiorcy posiadający swoje punkty handlowe w budynku. Dla nich wyłączenie każdej handlowej godziny w popołudniowym szczycie to tysiące złotych straty.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nielegalne wyścigi we Wrocławiu. Pościg i policyjny helikopter w akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE