WĘGIEL

i

Autor: UM Starachowice

Chcesz kupić węgiel po dobrej cenie? Zgłoś to w starachowickim magistracie

2022-10-26 16:33

W związku z pracami parlamentu nad pilnym rządowym projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa i oszacowaniem zapotrzebowania na węgiel kamienny, Urząd Miejski w Starachowicach zaprasza mieszkańców gminy do składania informacji o chęci zakupu węgla kamiennego po preferencyjnych cenach.

Chcesz kupić węgiel po dobrej cenie? Zgłoś to w starachowickim magistracie

Zebrane informacje mają pomóc w oszacowaniu zapotrzebowania na ten surowiec w regionie oraz przygotować się do sprawnej dystrybucji. UWAGA: Przekazanie informacji NIE JEST równoznaczne z zapisem. Zapisy - w tym czas, sposób i możliwa ilość zakupu surowca – odbędą się w ramach osobnej procedury po przyjęciu przez parlament stosownych przepisów.

Osoby, które przekażą informację do Urzędu Miejskiego w Starachowicach otrzymają w kolejnym kroku wiadomość kiedy i na jakich zasadach zostanie uruchomiony zakup surowca.

Informacje można przekazać na 2 sposoby:

  • mailowo na adres wegiel@starachowice.eu po wypełnieniu formularza
  • osobiście wypełniając formularz znajdujący się w Biurze Obsługi Mieszkańców (parter – stanowisko nr 4) Urzędu Miejskiego w Starachowicach, ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice.

wegiel

i

Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski

Zgodnie z proponowanym projektem ustawy samorządy mają pomóc w dystrybucji węgla dla gospodarstw domowych. Zakupu węgla będzie mogła dokonać osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która jest uprawniona do pobrania dodatku węglowego. Chodzi o osoby, którym wypłacono lub przyznano dodatek węglowy, lub które mają wpisane albo zgłoszone źródło węglowe jako główne źródło ogrzewania domu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Zgodnie z projektem ww. ustawy cena sprzedaży ma wynosić maksymalnie 2.000,00 zł brutto za tonę.

Więcej informacji dostępne jest pod numerem telefonu 41 273 83 36 (7:30-15:30).

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE