Była okazja, aby zobaczyć jak zmienia się komunikacja miejska w Starachowicach

2022-07-06 15:21
Za nami Dzień otwartych drzwi na bazie komunikacji miejskiej w Starachowicach
Autor: starachowice.eu Za nami Dzień otwartych drzwi na bazie komunikacji miejskiej w Starachowicach

Za nami Dzień otwartych drzwi na bazie komunikacji miejskiej w Starachowicach. Była to świetna okazja aby mieszkańcy z bliska zobaczyli zmiany jakie ostatnio zaszły u miejskiego przewoźnika. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 4 lipca przy ulicy Radomskiej 45.

Zainteresowani mogli zobaczyć nowy budynek warsztatowy z częścią administracyjno-socjalną. Obiekt wyposażony jest w centrum dyspozytorskie, halę warsztatową wraz ze stanowiskiem diagnostycznym oraz kanałami serwisowymi, a także w pełni zautomatyzowaną myjnię dla autobusów. Obok budynku przebudowany został plac manewrowy dla autobusów, czynna jest już również stacja ładowania gazem ziemnym CNG.

Dzień otwarty na bazie komunikacji miejskiej uważam za udany, serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Starachowic, którzy odwiedzili bazę MZK i mogli z bliska zobaczyć nowe autobusy, ale także cofnąć się w czasie i zobaczyć jeden z naszych autobusów, które przestały jeździć po mieście, czyli Jelcza o numerze bocznym 34 – informował Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Każdy chętny mógł z wnętrza autobusu, wyprodukowanego w starachowickiej fabryce MAN Bus, zobaczyć jak działa nowa myjnia. Mycie autobusu odbywa się w pełni automatycznie i trwa zaledwie kilka minut. Dzięki temu, starachowiczanie codziennie mogą obserwować na ulicach naszego miasta czyste pojazdy komunikacji miejskiej, z której od 1 kwietnia korzystają bezpłatnie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.
Autobusy na Placu Defilad zrobiły totalną furorę! Wielkie atrakcje w Noc Muzeów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE