dodatek węglowy

i

Autor: Gettyimages

Brakuje pieniędzy na wypłatę dodatku węglowego w Starachowicach. Ile osób wciąż czeka?

2022-10-27 9:18

Wnioski o dodatek węglowy przyjmuje w Starachowicach Centrum Usług Społecznych. Wnioski o przyznanie dodatku można składać do końca listopada. Do 24.10 wpłynęło dokładnie 3 638 podań z których kilkaset zostało odrzuconych. Na konta mieszkańców miasta wpłynęło do tej pory prawie 5 milionów złotych.

Warunkiem otrzymania dodatku węglowego jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dodatek jest zwolniony od podatku i możliwości zajęcia komorniczego. Przyznawany jest jednorazowo.

Wnioski na dotacje zostały złożone do Wojewody na kwotę 13 323 242,00 zł, wypłacono 4 872 000,00 zł, oczekujemy na pozostałe środki w wys. około 8 000 000 milionów złotych - informuje starachowickie Centrum Usług Społecznych.

Dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, o ile przynajmniej 85 proc. paliwa będzie stanowić węgiel kamienny. Ile osób już dostało pieniądze na konto, a ile wciąż czeka?

Na dzień 24.10.2022 wpłynęło do CUS 3 638 wniosków z czego 2 870 zostało rozpatrzonych pozytywnie a pozostałe 768 zostało odrzuconych z różnych powodów: podwójne dotyczące jednego gospodarstwa domowego, błędnie wypełnione np. nie na to źródło ogrzewania, którego dotyczy wniosek, błędnie skierowane do nas zamiast do gminy właściwej ze względu adres zamieszkania - informuje CUS.

Wniosek o dodatek węglowy wciąż można składać na dwa sposoby:

  • drogą elektroniczną poprzez ePUAP. Wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.
  • osobiście w Centrum Usług Społecznych, ul. Majówka 21 a – Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych:
  1. pokój nr 1 - od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 15:00 (dyżur w środy do godziny 17:00)
  2. pokój nr 4 - od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 15:00

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy dobrze pamiętasz słodycze z lat 80. i 90.?

Pytanie 1 z 10
Pierwsze chrupki kukurydziane o smaku czekoladowym nazywały się:
Nastolatka spadła z mostu Poniatowskiego w Warszawie. W akcji śmigłowiec LPR i łódź ratunkowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE