ziobro

i

Autor: facebook.com/ Zbigniew Ziobro

wypadek boksycka

Brak aresztu dla pijanego i odurzonego narkotykami kierowcy to SKANDAL. Minister Ziobro w Boksycce

2023-06-01 17:33

Jak informowaliśmy Sąd Rejonowy w Ostrowcu Św. nie wyraził zgody na tymczasowy areszt dla Piotra M. 38-letni mężczyzna ma postawiony zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego, w którym zginęło pięć osób. Dziś (1.06) w Boksycce pojawił się Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Brak aresztu dla pijanego i odurzonego narkotykami kierowcy to SKANDAL. Minister Ziobro w Bokscce

Do wypadku na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim doszło przed godziną 5 rano w niedzielę. Z ustaleń policji wynika, że 37-letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zdarzył się czołowo z fiatem, którego prowadził 72-latek. Fiatem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 roku życia.

Wypadek w Boksyce. Pięć osób zginęło na miejscu!

Wskutek wypadku 37-latek z mercedesa i 16-latek z fiata zostali zabrani do szpitala. Natomiast trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu.

Ofiary wypadku były ze sobą spokrewnione, byli to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego i opatowskiego. 37-letni kierowca mercedesa został zatrzymany w charakterze podejrzanego o spowodowanie wypadku.

1 czerwca 2023 r. w Boksycce pojawił się Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Przedstawiciel Rządu zapowiedział zaostrzenie kar wobec osób, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu lub narkotyków i spowodowały ciężki w skutkach wypadek.

Zarzuty i odmowa sądu

Sąd odmówił tymczasowego aresztowania Piotra M. W poniedziałek Sędzia Sądu Okręgowego Tomasz Durlej, rzecznik prasowy ds. cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych, rodzinnych Sądu Okręgowego w Kielcach, powiedział, że podejrzany o spowodowanie wypadku w Boksycce znajduje się pod wpływem leków i pozostaje w tzw. pół-śpiączce, co uniemożliwia jego przesłuchanie i uczestnictwo w czynnościach procesowych - informuje Gazeta Ostrowiecka.

Sąd nie mógł uwzględnić wniosku o tymczasowe aresztowanie Piotra M., gdyż nie jest on w stanie uczestniczyć w czynnościach procesowych ani odnieść się do przedstawionych mu zarzutów –powiedział Gazecie Ostrowieckiej sędzia Tomasz Durlej. Jeśli tylko jego przesłuchanie będzie możliwe, sąd zajmie się wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE