Będzie się działo w skarżyskim muzeum. 31 maja impreza dla mam, dzieci i samorządowców

2020-05-22 11:15 DB
Muzeum Skarżysko samoloty
Autor: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku

W skarżyskim Muzeum im. Orła Białego trwa stopniowe "odmrażanie". Na ostatni dzień maja placówka przygotowała ofertę skierowaną do całych rodzin, ale przede wszystkim do mam, dzieciaków i samorządowców.

Wydarzenie ma połączyć Dzień Matki z Dniem Dziecka i Dniem Samorządu Terytorialnego. Ten ostatni obchodzony będzie w 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku.

Na placu muzealnym będzie można, m.in. podziwiać polską broń od czasów Mieszka I, aż po Powstanie Styczniowe. Będzie muzealna ekspozycja oręża z XX wieku, a wszyscy chętni będą mogli składać i rozkładać broń. Nie zabraknie muzycznych zagadek z nagrodami i stoiska z najnowszymi wyrobami Mesko S.A. Przedstawiona będzie też historia skarżyskiego samorządu ze wspomnieniem wszystkich prezydentów miasta, począwszy od 1990 roku - zapowiada Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Muzeum Skarżysko Dzień Dziecka
Autor: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku

Na pierwszych dwustu małych gości czekać będą darmowe lody. Wszystkie mamy, wejdą na teren muzeum kupując bilet ulgowy. Impreza odbędzie się w niedzielę 31 maja przy zachowaniu wszelkich niezbędnych warunków sanitarnych.