Będą podwyżki! Dobra informacja dla pracowników PKC Group, ale nie dla wszystkich

2021-04-29 20:07 BM
PKC Group Starachowice
Autor: PKC Group Poland PKC Group Starachowice

Dobre informacje ws. negocjacji płacowych między Zarządem PKC Group Starachowice i związkami zawodowymi działającymi w zakładzie. W trakcie kolejnego spotkania Zarząd - Związki, udało się osiągnąć kompromis dotyczący wynagrodzeń dla pracowników produkcyjnych oraz administracyjnych. Podwyżka nie będzie dotyczyła wszystkich pracowników starachowickiej fabryki o czym poinformował przewodniczący "Solidarności" Jan Seweryn.

O kolejnym etapie negocjacji płacowych poinformował dziś przewodniczący NSZZ "Solidarność" w MAN BUS, PKC GROUP i Apleona Jan Seweryn.

Dzisiaj odbyło się wreszcie spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z Zarządem PKC GROUP w sprawie podwyżki płac. Nowa propozycja Zarządu to: podniesieni płacy zasadniczej pracowników fizycznych o 3% z wyrównaniem od kwietnia oraz 0,2% funduszu płac na podwyżki indywidualne w czerwcu. Natomiast pracownicy administracyjni mieli by podniesione płace o 3% od miesiąca czerwca - napisał Jan Seweryn.

Podwyżki niestety nie dostaną wszyscy pracownicy ze starachowickiego oddziału PKC Group.

Z podwyżki wyłączeni mieli by być pracownicy (fizyczni i administracyjni) zatrudnieni na pierwszej kategorii zaszeregowania. Na chwilę obecną nie ma zgody pracodawcy na włączenie premii do płacy zasadniczej. Kolejne spotkanie w sprawach placowych odbędzie się w przyszłym tygodniu - dodał Jan Seweryn.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?