39-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego straciła 15 tys. zł

i

Autor: pixabay.com 39-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego straciła 15 tys. zł

39-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego straciła 15 tys. zł. Oszuści znów dali o sobie znać.

2023-02-08 9:08

Nie tylko starsze osoby padają ofiarą oszustów. Przekonała się o tym 39-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego, od której fałszywy pracownik banku wyłudził 15 tys. zł. Na polecenie oszusta zaciągnęła pożyczkę!

Zgłoszenie o oszustwie wpłynęło do nas we wtorkowe popołudnie. 39-letnia mieszkanka naszego powiatu odebrała telefon od mężczyzny, który oświadczył że ktoś włamał się na jej konto i pieniądze są zagrożone. Mężczyzna polecił kobiecie, aby udała się niezwłocznie do swojego banku. Na miejscu skorzystała z przygotowanej dla siebie oferty pożyczki. 39-latka zaciągnęła pożyczkę w kwocie 12 tys. zł, a następnie wpłaciła je na konto podane przez oszusta, dokładając jeszcze posiadane przy sobie 3 tys. zł.

Szybko okazało się, że mieszkanka powiatu starachowickiego okazała się ofiarą oszustwa.

Do kobiety miała zadzwonić również policjanta z Komendy Głównej Policji, która powiedziała, że wszystko idzie zgodnie z procedurami. Chwilę przed zgłoszeniem tej sytuacji stróżom prawa, 39-latka zorientowała się, że została oszukana – powiedział nam Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi osobami. Pamiętajmy, że oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Rozłączmy się i skontaktujmy z konsultantem swojego banku, aby zweryfikować, czy nasz rozmówca faktycznie jest tym, za kogo się podaje.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

91-letnia Pani Gizela z Przemyśla laską broniła banku przed kobietą która nożem groziła kasjerkom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE