24 tysiące złotych wyfrunęło przez okno. Oszukana 83-letnia starachowiczanka

2022-01-14 11:28
Fałszywy policjant wyłudził od 83-letniej starachowiczanki 24 tys. złotych
Autor: pixabay.com Fałszywy policjant wyłudził od 83-letniej starachowiczanki 24 tys. złotych

W czwartkowe popołudnie (13 stycznia) do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa na tzw. policjanta. Przestępca wykorzystując historię z napadem wyłudził od 83-letniej mieszkanki Starachowic blisko 24 tysiące złotych.

Do 83-letniej mieszkanki Starachowic kilkukrotnie dzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz powiedział, że organizowany jest napad na jej mieszkanie, gdzie przestępcy mogą wpuścić do jej domu gaz. Polecił seniorce, aby spakowała do torebki pieniądze, co uchroni przed ich utratą. Kobieta, zgodnie ze wskazówkami, pieniądze miała wyrzucić przez okno - relacjonuje Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach.

83-latka uwierzyła, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem, który rozpracowuje szajkę włamywaczy. Kobieta straciła blisko 24 tysiące złotych.

Nieustannie apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako pracownicy różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym. Najlepiej w takiej sytuacji jest się rozłączyć i zadzwonić na nr alarmowy 112.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?
Bójka na ulicach Szczecinka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE