ZUS zamyka swoje oddziały dla klientów w woj. śląskim. Powodem duża liczba zakażeń. Prezydent Sosnowca oburzony: "Miało nie być samotnych wysp"

2020-05-21 15:17 NAU
ZUS zamyka swoje oddziały dla klientów woj. śląskim. Powodem duża liczba zakażeń, Prezydent Sosnowca oburzony: Miało nie być samotnych wysp
Autor: mat.prasowe Zamknięte oddziały ZUS w woj. śląskim. To izolacja regionu w praktyce?

Władze państwowe już wielokrotnie podkreślały, że nie będzie żadnej izolacji Śląska ani województwa śląskiego. Tymczasem oddziały ZUS-u w regionie nie będą prowadziły bezpośredniej obsługi klientów. Powód? Sytuacja epidemiczna w woj. śląskim. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca nie kryje oburzenia. Szczegóły na slask.eska.pl.

Oddziały ZUS-u w województwie śląskim zostaną zamknięte dla bezpośredniej obsługi klienta

- W Polsce nie ma i nie będzie "samotnych wysp" - żaden region nie pozostanie bez wsparcia i pomocy w walce z koronawirusem” głosił Premier Morawiecki. A potem zamknęli mieszkańcom ZUSy. Czego nie rozumiecie? - pyta retorycznie w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Włodarz odnosi się do informacji, która ukazała się się głównej stronie Zakładu Usług Społecznych. Możemy w niej przeczytać, że od 22 do 29 maja w oddziałach ZUS-u w województwie śląskim nie będzie realizowana bezpośrednia obsługa klientów.

- Wnioski oraz dokumenty będzie można złożyć na stanowisku dziennika podawczego albo bez osobistego kontaktu z pracownikiem - do skrzynek na dokumenty - czytamy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmiany dotyczą oddziałów ZUS m.in. w:

  • Chorzowie,
  • Rybniku,
  • Sosnowcu,
  • Zabrzu.

- Zamknięte będą dla bezpośrednich klientów będą 4 z 6 oddziałów ZUS w naszym województwie. Taka decyzja została podjęta ze względu na trudną sytuację epidemiczną. Widzimy, że sytuacja w Rybniku, Gliwicach czy Katowicach nie jest prosta. Nie chcemy narażać naszych klientów ani pracowników - mówi nam Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik ZUS w województwie śląskim

Zobacz także: Samoloty omijają Śląsk szerokim łukiem. LOT wznawia połączenia krajowe, ale nie do Pyrzowic

Oddziały ZUS-u w Śląskiem zostaną zamknięte. Dlaczego?

Co ciekawe, tylko oddziały ZUS w województwie śląskim zostały zamknięte dla bezpośredniej obsługi klientów. Dla wielu jest to decyzja niezrozumiała. Oczywiście jest faktem, że w województwie śląskim mamy najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem. Faktem jest też jednak to, że resort zdrowia wielokrotnie podkreślał, że wynika to z ognisk choroby w śląskich kopalniach i nie ma to wpływu na funkcjonowanie województwa jako całości. Na Śląsku niedawno był też premier Mateusz Morawiecki, który zapowiadał, że o żadnej izolacji regionu nie ma mowy i nie będzie samotnych wysp.

Co więcej, przecież gospodarka jest odmrażana. Możemy iść do fryzjera i do restauracji, a do oddziału ZUS-u od piątku, 22 maja wejść nie będziemy mogli. Samorządowcy uważają, że to niezrozumiała decyzja, szczególnie, że obecnie mamy moment, gdy wielu Polaków musi korzystać z usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz także: Kiedy zostaną otwarte place zabaw i ogrody zoologiczne? Znamy przybliżony termin [DATA, TERMINY]

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.