ZTM wybiera wykonawców obsługi połączeń autobusowych za ponad 300 mln zł. Są cztery oferty

i

Autor: mat. ZTM

ZTM wybiera wykonawców obsługi połączeń autobusowych za ponad 300 mln zł. Są cztery oferty

Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił gigantyczny przetarg warty ponad 300 mln zł na obsługę nowych linii. ZTM otrzymał cztery oferty.

ZTM wybiera wykonawców obsługi połączeń autobusowych

Pod koniec grudnia ubiegłego roku informowaliśmy, że Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił przetarg na obsługę siatki połączeń. Wartość zamówienia wynosi ponad 300 mln zł. 

Organizator transportu publicznego ma w planach uruchomienia nowych linii autobusowych - 17 w 16 miejscowościach (m.in. w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Tychach czy Zabrzu). Przetarg m.in. obejmuje dwie nowe linie metropolitalne - M12, której trasa biegłaby od Katowic przez Mikołów i Łaziska Górne do Wyr oraz M13, która połączyłaby Katowice i Mysłowice ze strefą ekonomiczną w Sosnowcu.

Ogromne postępowanie podzielono na dwie części. Jak wynika z informacji na platformie zamówień Zarządu, w każdym z nich wpłynęły po dwie oferty.

W pierwszej części, na sfinansowanie której Zarząd Transportu Metropolitalnego przeznaczył 178,5 mln zł brutto, oferty złożyły konsorcja firm Lazar i PKS Południe (prawie 180 mln zł) oraz PKS w Gostyninie i PKS w Tarnobrzegu (200,3 mln zł). W drugim obszarze (budżet wynoszący niespełna 103,5 mln zł brutto) oferty złożyły z kolei firmy Kłosok (91,9 mln zł) oraz Pawelec (89 mln zł).

- Kontrakty będą obowiązywać od 1 czerwca 2023 r. przez 8 lat. Ich łączna praca przewozowa sięga prawie 25 mln wozokilometrów. To jedno z największych postępowań w kraju. I na tej wartości wcale nie musi się skończyć, ponieważ w dokumentacji przetargowej przewidziane zostało prawo opcji, czyli potencjalnego zwiększenia zamówienia - mogliśmy przeczytać w komunikacie ZTM.

ZTM to jeden z największych organizatorów transportu zbiorowego w Polsce - przypomina Polska Agencja Prasowa. Na ulice 41 miast i gmin Metropolii oraz 15 kolejnych z nią sąsiadujących wysyła ok. 1,5 tys. autobusów, tramwajów i trolejbusów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE