Autobus ZTM

i

Autor: Transport GZM / Facebook

ZTM po raz pierwszy w historii wypowiedział umowę przewoźnikom! Co dalej z połączeniami?

Zarząd Transportu Metropolitalnego po raz pierwszy w 3-letniej historii wypowiedział umowy przewoźnikom. Wszystko przez „niezadowalający stopień realizacji rozkładów jazdy”.

Zarząd ZTM-u poinformował o reakcji podjętej w związku z brakiem realizacji części rozkładów jazdy. Wypowiedziano cztery umowy przewoźnikom A21 i V-Bus z Żor. Jest to pierwsza taka sytuacja w ponad 3-letniej historii Zarządu Transportu Metropolitalnego.

- To zdecydowanie najsurowsza z konsekwencji, jaką można było wyciągnąć. Wypowiedziane umowy z firmami A21 i V-Bus podpisał jeszcze poprzedni organizator komunikacji miejskiej – KZK GOP, pierwszą w 2014 roku – informuje ZTM. Do tej pory organizator komunikacji miejskiej motywował przewoźników do przestrzegania zobowiązań określonych w umowie przewozowej. Rozwiązanie kontraktów w trybie natychmiastowych z jednoczesnym naliczeniem kar do tej pory było czymś niespotykanym.

– To była trudna decyzja, bo obarczona dużym ryzykiem wynikającym z tego, że w miejsce dotychczasowego przewoźnika trzeba znaleźć innego. To nie jest łatwe zadanie, bo zdajemy sobie sprawę, jaką sytuację kadrową w grupie kierowców mają w Polsce firmy przewozowe – przyznaje Klaudia Matuszna z Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Co dalej z połączeniami ZTM?

Zanim ZTM podjął decyzję o wypowiedzeniu umów, przewoźnicy mieli wyznaczony termin, do którego mieli uporać się z problemami w realizacji rozkładów jazdy.

Organizator transportu informuje pasażerów linii 96, 154, 231, 672 i 672N, że zadbał już o zastępstwo za przewoźników. Linie 672 i 672N obsługiwana będzie przez inne przedsiębiorstwa komunikacyjne od 10 listopada 2022 r. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE