Zrewitalizowano otoczenie hali Kapelusz w Parku Śląskim

i

Autor: Park Śląski

Chorzów

Zrewitalizowano otoczenie hali Kapelusz w Parku Śląskim

Kolejna inwestycja w Parku Śląskim w Chorzowie została zrealizowana. Odnowiono bowiem alejki wokół hali Kapelusz. Zmodernizowano także budynek "Bratka", który zyskał nową elewację.

Zrewitalizowano otoczenie hali Kapelusz w Parku Śląskim w Chorzowie

Dobiegła właśnie końca rewitalizacja otoczenia hali Kapelusz w Parku Śląskim. Dokonano już odbioru prac w ramach drugiego etapu tego zadania. W ramach inwestycji odnowiono alejki zarówno przy ścianach mozaikowych, jak również przy wspomnianej już hali. 

Udało się także przeprowadzić gruntowną modernizację budynku "Bratka". Dzięki temu – zyskał on nową elewację. – Budynek został podłączony do nowego osadnika, w obiekcie wymieniono również instalację elektryczną. W pobliżu wyremontowano także murki i schody – informuje Park Śląski. 

Warto także wspomnieć, że przy "Bratku" znajduje się teraz boisko do gry w bule, co jest nowością. Jest ono ogólnodostępne dla wszystkich gości Parku Śląskiego w Chorzowie.

– Otoczenie hali Kapelusz dzięki modernizacji przeprowadzonej na tak szeroką skalę zmieniło się nie do poznania, to zupełnie nowa jakość. Park Śląski zyskał nową przestrzeń, na której można organizować wydarzenia plenerowe skupiające uwagę tysięcy mieszkańców aglomeracji. Najlepszym przykładem jest cykliczny Kiermasz Kwiatowy, który zadomowił się właśnie w tym miejscu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców oraz odwiedzających Zielone Płuca Śląska – zaznacza Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. 

Łączny koszt prac, w ramach drugiego etapu modernizacji, wyniósł nieco ponad 800 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE