Trwa akcja #zostańwdomu: Studenci z Katowic śpiewają i apelują o zostanie w domu [WIDEO]

2020-04-06 12:31
Trwa akcja #zostańwdomu: Studenci z Katowic śpiewają i apelują o zostanie w domu
Autor: YouTube

„Masz w sobie siłę, masz w sobie moc, masz w sobie wiarę wykorzystaj to! Bohaterem bądź i ratuj świat – zostań w domu – każdy tego jest wart!” - tymi słowami członkowie Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego zachęcają odbiorców do pozostania w swoich domach. Zobaczcie wideo na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Studenci śpiewają i zachęcają do zostania w domu

To wspólna inicjatywa chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W ten sposób studenci chcą propagować akcję #zostańwdomu. Głównym celem jest zachęcanie aby odbiorcy zostali w swoich domach i zadbali o bezpieczeństwo swoje i innych.

Udział w projekcie wzięło ponad 30 osób. Muzyka została skomponowana przez dyrygenta Michała Broszka, a tekst został napisany przez jedną z chórzystek i członkinię zarządu – Magdalenę Sikorę.

Nasz dyrygent nagrał poszczególne głosy, udostępnił nuty i w ten sposób dzięki tym nagraniom i nutom mogliśmy nagrać siebie we własnym domowym zaciszu i potem zostało to połączone w jedną całość. Montażem zajął się Michał Brożek – mówi Aleksandra Kaliszuk, jedna z członkiń chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Realizacja pomysłu trwała zaledwie 4 dni. Studenci nie wykluczają kolejnych utworów.

- Czujemy się jak jedna wielka rodzina, brakuje nam prób i musimy sobie radzić jak tylko się da. Chcieliśmy podtrzymać w sobie ducha muzycznego – dodaje Kaliszuk