Żory: nastolatka próbowała targnąć się na swoje życie. Policjanci ją uratowali

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Mogło dojść do tragedii

Żory: nastolatka próbowała targnąć się na swoje życie. Policjanci ją uratowali

Gdyby nie policjanci z Żor, ta sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie. Nastolatka próbowała bowiem targnąć się na swoje życie. Na szczęście, mundurowi przybyli w samą porę!

Nastolatka z Żor próbowała targnąć się na swoje życie

W piątek - 17 marca - po godz. 18 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał zgłoszenie, że w okolicy ul. Kościuszki znajduje się nastolatka, która chce targnąć się na swoje życie.

W rejonie „wiślanki” służbę pełnił patrol ruchu drogowego. Kiedy mundurowi usłyszeli komunikat o nastolatce nie czekali ani chwil. W rejonie torowiska rzeczywiście odnaleźli dziewczynę. Opatrzyli ją, zabrali do radiowozu, a następnie przekazali rodzinie i Zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj że możesz skorzystać z następujących bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym;
  • 800 12 12 12 (całodobowy) Dziecięcy Telefon Zaufania;
  • 116 111 (całodobowy) Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży;
  • 116 123 (codziennie od 14.00 do 22.00) Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych;
  • 112 Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE