Woolworth w Bytomiu

i

Autor: Fotopolska.eu

Wiadomości

Znana na światowym rynku marka powraca do Bytomia po latach. To będzie jeden z pierwszych takich sklepów na Śląsku

Niemiecka sieć Woolworth powraca do Polski. Podano listę lokalizacji sklepów, które zostaną otwarte w naszym kraju. Znalazło się tam kilka miast z województwa śląskiego. Wśród nich jest także Bytom, marka Woolworth miała już swój sklep.

Sklep sieci Woolworth zostanie otwarty w Bytomiu. W planach także inne miasta

Znana w Europie marka Woolworth wraca na rynek polski. Niemiecka firma ogłosiła, że pierwszy sklep tej sieci w województwie śląskim zostanie otwarty w Tychach. Inauguracja ma nastąpić pod koniec kwietnia.

Jednak na tym "ekspansja" polskiego rynku przez markę się nie kończy. Jak poinformował portal bytomski.pl, sklep tej sieci zostanie otwarty w Bytomiu w parku handlowym powstającym na terenie dawnego Tesco przy ulicy Chorzowskiej. Na razie nie jest znana data otwarcia. Wiadomo tylko, że firma prowadzi również rekrutację do nowych marketów zarówno w Bytomiu, jak i Katowicach.

Sklepy Woolworth oferują swoim klientom produkty codziennego użytku. Asortyment niemieckiej sieci obejmuje tekstylia i odzież, AGD i elektronikę użytkową, produkty drogeryjne, a także dekoracje. Każdy ze sklepów w swojej ofercie ma co najmniej kilka tysięcy produktów.

Woolworth powraca do Bytomia po 50. latach

Przypomnijmy, że niemiecka marka miała już swój sklep w Bytomiu. Od końca XIX wieku do lat 70. XX wieku mieścił się on w południowo-wschodnim narożniku centrum handlowego Agora. Sklep posiadał rozbudowaną ofertę różnorodnych towarów w niewygórowanych cenach, czym przyciągał wielu klientów.

Historia tej znanej marki dobiegła końca w Bytomiu, gdy w latach 70. XX w. podjęto decyzję o wyburzeniu wszystkich budynków pomiędzy pl. Kościuszki i ulicami Jainty, Dzieci Lwowskich i Piekarską.

Jednak w 2023 roku marka ogłosiła, że powraca na rynek polski. Pierwsze sklepy otwarto w maju w Krakowie, Poznaniu i Warszawie, natomiast siedzibę polskiego oddziału zlokalizowano w Katowicach. Obecnie marka ma w naszym kraju blisko 20 sklepów.

Źródło: bytomski.pl

Kultowe bajki lat 2000. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Łatwe pytanie na rozgrzewkę. Jak miał na imię pingwin - pomocnik bałwana Arktosa?