"Zielone" osiedle w Chorzowie. Tak wygląda jego koncepcja ZDJĘCIA

Opublikowano została koncepcja „zielonego” osiedla, którego budowę planuje się przy ul. Targowej w Chorzowie. Za całość będzie odpowiadał deweloper ATAL.

Oto koncepcja "zielonego" osiedla ATAL w Chorzowie 

Omawiana inwestycja zakłada powstanie trzech kaskadowych budynków mieszkalnych w Chorzowie, które zajmą powierzchnię ok. 17 proc. działki będącej od kilku lat we władaniu dewelopera, który podkreśla, że to ogromna szansa na rewitalizację terenu po byłym Ośrodku Postępu Technicznego. 

- Plany zakładają realizację inwestycji na terenie dotychczas zabudowanym i zabetonowanym oraz przywrócenie mu wartości przyrodniczych - czytamy w informacji prasowej. 

ATAL zapowiada także, że powstanie tu nowoczesna publiczna szkoły podstawowej. Według wstępnych założeń, będzie mogło się w niej uczyć się ok. 200 uczniów i uczennic. Do ich dyspozycji będą także sala gimnastyczna oraz boisko zewnętrzne. Po wybudowaniu na koszt dewelopera, placówka przejdzie natomiast na własność samorządu. 

Na terenie osiedla nie zabraknie także lokali z przeznaczeniem na funkcje usługowe. 

- Naszą intencją jest stworzenie na tym terenie nowoczesnego, przyjaznego środowisku i ludziom osiedla, które będzie dobrym miejscem do życia. Rozwiązania, które zamierzamy wdrożyć, mają zapewnić przyszłym mieszkańcom jak największy komfort, a także sprzyjać oszczędzaniu zasobów naturalnych oraz mobilności transportowej. To m.in. technologie wykorzystujące energię słoneczną i wodę deszczową, czy też umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych. Osiedle będzie łączyć się z siecią miejskich dróg rowerowych - zaznacza Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Projekt w minimalistycznym stylu

Autorem całej koncepcji jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski wraz ze swoim zespołem. Projekt jest utrzymany w minimalistycznym stylu. 

Deweloper uruchomił też dedykowaną stronę internetową projektowi osiedla przy ul. Targowej w Chorzowie (ataltargowa.pl). Wszystkie chętne osoby mogą wziąć udział w ankiecie dotyczącej całej inwestycji.

- Jesteśmy otwarci na dialog społeczny i chętnie poznamy preferencje oraz zdanie mieszkańców na temat osiedla - dodaje Angelika Kliś.