Zespół Molesta Ewenement rezygnuje z występu na Fest Festival w Chorzowie. Powodem segregacja sanitarna

i

Autor: facebook/Molesta Ewenement Muzycy nie zgadzają się na zasady panujące na festiwalu

Zespół Molesta Ewenement rezygnuje z występu na Fest Festival w Chorzowie. Powodem "segregacja sanitarna"

2021-07-22 9:37

Zespół Molesta Ewenement poinformował, że nie wystąpi na tegorocznym Fest Festival w Parku Śląskim. Artyści zdecydowali, że nie chcą brać udziału w wydarzeniu, ponieważ nie podobają im się zasady wprowadzone przez organizatorów. O co chodzi?

Zespół Molesta Ewenement miał być jedną z gwiazd tegorocznego Fest Festivalu w Parku Śląskim w Chorzowie. Wiemy już jednak, że muzycy nie wystąpią na festiwalu. Zdecydowali się wycofać swój udział ze względu na zasady wprowadzone przez organizatorów. O co chodzi? Na teren festiwalu odbywającego się w dniach od 11 do 14 sierpnia będą mogły wejść tylko osoby w pełni zaszczepione. Organizatorzy taką decyzję tłumaczą tym, że nie wprowadzone limity pandemiczne mogłyby spowodować, że nadprogramowe niezaszczepione osoby mogły by być odsyłane z terenu festiwalu. Obecne zasady sprawiają, że każdy kto kupi bilet i jest zaszczepiony na pewno wejdzie do Parku Śląskiego na Fest Festival.

Takie podejście nie podoba się artystom z zespołu Molesta Ewenement, którzy wydali oświadczenie. Napisali w nim m.in., że nie zgadzają się na taką "segregację sanitarną". Poniżej pełna treść oświadczenia artystów.

"Elo! Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie.W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami.Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement. Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana. O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br. Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu. Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu".

Fest Festival w Chorzowie ma odbyć się w dniach 11 -14 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Line-up imprezy jest bardzo rozbudowany. Na scenie zobaczymy takich artystów jak m.in. Kygo, James Bay, Nothing But Thieves, Mata, Tommy Cash, Alan Walker, Aurora, Pezet, Sokół, Hania Rani, sanah, PRO8L3M, Kayah & Bregović czy Daria Zawiałow.

Nasi pływacy prężą muskuły przed IO