Ptasie stołówki w Mysłowicach

i

Autor: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice Ptasie stołówki w Mysłowicach

Zdaniem ornitologów, to najwyższy czas by zakładać ptasie stołówki. W Mysłowicach akcja już ruszyła

2021-12-07 14:13

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice zachęca mieszkańców do wieszania na drzewach karmników i zakładania ptasich stołówek. Takie właśnie miejsca mają pomóc ptakom przetrwać zimę.

Do udziału w akcji wieszania karmników zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Mysłowic: miejskie jednostki i organizacje, szkoły, a także całe rodziny. Chodzi o to, by wspólnie budować karmniki i rozmieszczać je w różnych punktach miasta.

- One są zakładane w przestrzeni publicznej czyli na skwerach i przy szkołach, ale też mogą być na parapecie, balkonie. Tyko chodzi o to, że jeśli już założymy ptasią stołówkę to musimy dbać o to, by karmniki były pełne i czyste - powiedział nam Piotr Olszowski, prezes Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

W ubiegłym roku w Mysłowicach powstało 25 ptasich stołówek.

- Jesteśmy w stanie sami zrobić karmnik i może to być karmnik ekologiczny, bo na przykład butelki plastikowe zamiast wyrzucać możemy z nich zrobić bardzo fajne karmniki, a jeszcze dodatkowy plus jest tego, że możemy do tego włączyć całą rodzinę babcię, dziadka, mamę, tatę żeby nam pomogli wykonać takie karmniki we własnym zakresie - dodaje Piotr Olszowski.

Akcja wieszania domków dla ptaków potrwa do końca marca.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"