Elemental Zawiercie rekrutacja

i

Autor: FB Łukasz Konarski

Wiadomości

Zawiercie. Grupa Elemental rozpoczęła rekrutację. Zakład ruszy jeszcze w tym roku

Grupa Elemental, której zakład powstał w Zawierciu, zakończyła pierwszy etap rekrutacji. Pracę znajdzie tam ponad sto osób, jednak na tym jeszcze nie koniec. Grupa zapowiedziała, że w najbliższych tygodniach ruszy kolejny etap rekrutacji. Wiadomo też, kiedy odbędzie się otwarcie zakładu.

W Zawierciu powstał zakład grupy Elemental. Podano datę otwarcia

Grupa Elemental przez kilkanaście miesięcy budowała w Zawierciu zakład recyklingu baterii litowo – jonowych (Li-Ion), a także rafinerii recyklingu pierwiastków z grupy platynowców (PGM).

Inwestycja jest już w fazie uruchomienia, a zarząd grupy właśnie podał datę otwarcia. Zakład zostanie otwarty na początku tegorocznych wakacji.

Cały kompleks to 7 budynków o powierzchni około 23,5 tys. m2. W ich skład wchodzą: biurowiec, portiernia, hale recyklingu baterii LIBs, pirometalurgii oraz rafinacji, magazyn baterii z warsztatem, a także oczyszczalnia ścieków technologicznych.

Zakład będzie zajmował się pozyskiwaniem tzw. czarnej masy ze zużytych już akumulatorów elektrycznych. Następnie z pozyskanych materiałów są produkowane nowe akumulatory. Jest to jeden z pierwszych, a zarazem największy zakład tego typu w Europie. Będzie miał bowiem ogromne znaczenie strategiczne dla rynku recyklingu w Europie.

Grupa Elemental prowadzi rekrutację do zakładu w Zawierciu

W związku ze zbliżającym się terminem otwarcia, grupa prężnie prowadzi rekrutację pracowników. Kilka dni temu grupa zamknęła pierwszy etap procesu rekrutacyjnego, w ramach którego zatrudnionych zostało ponad sto osób. Na tym jednak nie koniec. Na zatrudnienie może liczyć jeszcze kilkadziesiąt pracowników.

W tym roku planujemy zwiększyć tę liczbę o jeszcze około 30 osób. Docelowo pod koniec 2024 r. zespół będzie liczył około 150 osób - mówi Adam Klyszcz, HR Manager spółki Elemental Strategic Metals.

Spółka planuje kontynuację rekrutacji, na takie stanowiska jak pracownicy utrzymania ruchu i operatorzy urządzeń produkcyjnych.

Zobaczcie, jak na wizualizacjach wygląda nowy zakład w Zawierciu.