Zamiast w sali teatralnej, na ekranie telewizora. Teatr Zagłębia w Sosnowcu oddaje w ręce widzów platformę VOD

2020-11-27 13:59 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Spektakle Teatru Zagłębia na platformie VOD
Autor: Teatr Zagłębia w Sosnowcu Spektakle Teatru Zagłębia na platformie VOD

Teatr Zagłębia na początku grudnia odda w ręce swoich widzów platformę VOD, na której będzie można oglądać m.in. spektakle transmitowane na żywo prosto z siedziby Teatru.

Już 01 grudnia udostępniony zostanie spektakl „Wróg – instrukcja obsługi” w reż. Justyny Sobczyk. Będzie to nagranie spektaklu, które dzięki Fundacji Kultury bez Barier i projektowi „Teatrosfera bez barier” zostanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Następne spektakle to już transmisje na żywo z sosnowieckiej sceny. W strefie online będzie można zobaczyć takie przedstawienia jak: „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala, „Opowieść wigilijna” w reż. Justyny Łagowskiej, „Horror szał” w reż. Jacka Jabrzyka, „Tartuffe” w reż. Rudolfa Zioły oraz nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim „Ślub” w reż. Radosława Rychcika.

Zespół Teatru przygotował również specjalną ofertę edukacyjną dla szkół, wzbogaconą o prowadzone zdalnie warsztaty do spektakli.

- Warsztaty mogą stać się uzupełnieniem lekcji polskiego czy godziny wychowawczej. Zajęcia będą prowadzone zaraz po zakończeniu transmisji spektaklu (ok. godziny 11:30), ale istnieje również możliwość indywidualnego umówienia się na inny termin. Dla grup kupujących bilet na spektakl warsztaty są bezpłatne. Jedynym warunkiem uczestniczenia w nich jest obejrzenie przedstawienia – opowiada Agata Kędzia, pedagożka teatru.

Repertuar oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej platformy VOD, a także na stronie internetowej Teatru i jego profilu na Facebooku.

Nagroda dla Alicji Tracz - reprezentantki Polski w Eurowizji Junior 2020